Sukces tenisisty z Tenis Park Bolesławiec na Wrocław Open 2017

Dominik Twardowski
istotne.pl 183 tenis, tenis park

W sobotę 4 marca odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Dziecięcego Turnieju Wrocław Open. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 oraz do 12 lat. W tej drugiej kategorii Dominik Twardowski, reprezentant Tenis Park Bolesławiec, zdobył drugie miejsce.

Wielkim wydarzeniem dla najlepszych młodych tenisistów była możliwość spędzenia czasu wspólnie z finalistami challengera ATP Wrocław Open. Wręczenie nagród odbyło się zaraz przed meczem finałowym gry pojedynczej tego turnieju w pełnej po brzegi Hali Orbita.

Po rozdaniu nagród młodzi zawodnicy wraz z publicznością z całych sił dopingowali Michała Przysiężnego (402. ATP), który był pierwszym polskim finalistą w trzynastoletniej historii wrocławskiego challengera. Po drugiej stronie siatki stanął Jürgen Melzer (203. ATP). Austriak, aby dojść do finału, musiał pokonać w drugiej rundzie Jerzego Janowicza. Mimo wsparcia swoich kibiców popularny Ołówek nie był w stanie pokonać utytułowanego J. Melzera i uległ mu 4:6, 3:6. Całe wydarzenie można było oglądać na żywo w Polsacie Sport Extra.