Warta Bolesławiecka podzieliła się punktami z Mirskiem

istotne.pl 4 włókniarz mirsk, gks warta bolesławiecka

Szybki i pełen walki mecz obejrzeli w sobotę (6 maja) kibice w Warcie Bolesławieckiej. Miejscowy GKS podejmował Włókniarza Mirsk. Gospodarze, od pierwszych minut meczu, narzucili duże tempo gry. W 17 minucie gola, bezpośrednio z rzutu rożnego, zdobył Kacper Wojciechowski. Do przerwy GKS miał jeszcze kilka sytuacji bramkowych. Najbliższej podwyższenia prowadzenia był Marcin Kraśnicki, ale strzelił wprost w bramkarza. Bliski zdobycia gola był też Adrian Biały, ale zawodnik Włókniarza zdołał go uprzedzić i wybił piłkę na aut.

W drugiej części obraz gry zmienił się. To goście od pierwszych minut zaatakowali i zdominowali gospodarzy. GKS skutecznie bronił się do 70 minuty. Wówczas z rzutu wolnego silnym uderzeniem popisał się Paweł Juźwik. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. To był ostatni gol w tym meczu. GKS Warta Bolesławiecka – Włókniarz Mirsk 1:1. Kolejny swój mecz piłkarze z Warty rozegrają na wyjeździe z Orkanem Szczedrzykowice.

GKS Warta Bolesławiecka: Dawid Mucha – Aleksander Bernat, Adrian Biały (72' Jacek Kapecki), Remigiusz Buchowski, Marcin Głowacki, Eryk Kliwak, Marcin Kraśnicki, Adrian Krzeszowiec, Krzysztof Lisowski, Marek Spychalski, Kacper Wojciechowski.

Włókniarz Mirsk: Adam Swarzyński – Adrian Krawiec, Łukasz Niemienionek, Maciej Zyner, Paweł Juźwik, Adrian Badura, Łukasz Żukowski (85' Damian Popiel), Paweł Niemienionek, Kamil Jabłonowski, Jarosław Wichowski (90' Marcin Popławski), Bartosz Morzecki.