Administratorzy portalu ze Złotoryi zostali uniewinnieni

Administratorzy portalu ze Złotoryi zostali uniewinnieni
fot. B.org Sąd Rejonowy w Złotoryi uniewinnił dwóch administratorów lokalnego portalu internetowego od odpowiedzialności za słowa wypowiadane na ich forum dyskusyjnym przez innych użytkowników sieci.
istotne.pl marcin denys

Prywatny akt oskarżenia przeciw administratorom wniósł komendant Centralnego Ośrodka Lotniczego Kwatery Głównej ZHP i prezes Stowarzyszenia Spadochroniarzy RP "Trawers". Poczuł się on dotknięty słowami, jakie padły podczas dyskusji wywołanej w Internecie.

Sąd po rozpatrzeniu sprawy wydał wyrok – Marcin Denys i Kasjan Staronka zostali uniewinnieni od stawianych im zarzutów (art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego). W uzasadnieniu sąd stwierdził, że nie można nikogo pociągnąć do odpowiedzialności za cudze słowa. Wyrok jest nieprawomocny.

Dodajmy, że Marcin Denys był bohaterem zamieszania, jakie powstało przy okazji projektowania logo do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kręglarstwie Klasycznym, które odbywały się w zeszłym roku w Bolesławcu. Denys splagiatował wtedy logo i przedstawił jako swoje. Sprawa zakończyła się doniesieniem do prokuratury.