BKS wygrał z Chrobrym Nowogrodziec 2:0

BKS pokonał Chrobrego Nowogrodziec 2:0
istotne.pl 4 mecz, chrobry nowogrodziec, bks bolesławiec

W sobotę (8 kwietnia) piłkarze BKS podejmowali na Spółdzielczej zespół Chrobrego Nowogrodziec. Bolesławianie chcieli zrewanżować się rywalowi za jesienną porażkę w Nowogrodźcu (0:2) i wyszli na to spotkanie bardzo skoncentrowani i zmotywowani. W pierwszej połowie przewaga BKS-u była bezdyskusyjna. Miejscowi grali uważnie i skutecznie w obronie oraz byli częściej przy piłce.

Mirosław Markowski - strzelec dwóch goli w meczu z Chrobrym NowogrodziecMirosław Markowski - strzelec dwóch goli w meczu z Chrobrym Nowogrodziecfot. MZ

Piłkarze Chrobrego sprawiali wrażenie zagubionych i bezradnych. Nie byli w stanie sforsować obrony BKS-u, by skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Kizymę. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali w 15 minucie. Wówczas, po asyście Sławomira Iskrzaka, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mirosław Markowski i uderzeniem w prawy róg bramki wyprowadził BKS na prowadzenie. Ten sam zawodnik, w 44 minucie, strzałem w okienko podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. BKS grał bardziej dojrzały futbol i udowadniał, że doświadczenie, w tym meczu, ma przewagę nad młodością. Goście doszli do głosu dopiero około 70 minuty. Pod bramką bolesławian kilkakrotnie się zakotłowało, ale w tym meczu Chrobry nie zdołał zdobyć choćby honorowego gola. Pod koniec spotkania zmęczenie u gospodarzy dało o sobie znać i goście mieli kilka okazji do zdobycia bramki, jednak tego dnia brakowało im skuteczności. BKS zasłużenie wygrał i zrewanżował się za jesienną porażkę w Nowogrodźcu. Sobotnie spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mecz obejrzało około 350 kibiców. Kolejne spotkanie BKS rozegra za dwa tygodnie w Parzycach.

Zachęcamy do głosowania w rankingu Najlepszy piłkarz BKS.

Kibiców i sympatyków klubu BKS zachęcamy także do przekazywania 1% podatku na rzecz klubu.

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z meczu na naszym profilu na Facebooku.

BKS: Dawid Kizyma – Krzysztof Janicki, Józef Pietrzak (80' Paweł Rissmann), Sebastian Tylutki, Sławomir Dul, Krzysztof Dmuchowski (85' Patryk Pacuła), Marcin Szaja (60' Radosław Karpiak), Maciej Zielonka, Łukasz Graczyk, Sławomir Iskrzak, Mirosław Markowski (90' Oliwier Gasiak).

Chrobry Nowogrodziec: Kacper Różnicki – Michał Cieślak (70' Marcin Cieślak), Bartosz Kojder, Tomasz Kopała (65' Maciej Trochimczuk), Michał Nowak, Mateusz Orda, Adrian Paruch (60' Robert Zarzycki), Kamil Tkacz (46' Jakub Piekarz), Sławomir Tkacz, Sebastian Tkacz, Wojciech Wilczyński.