Bolesłavia: 5 medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska i udany start w Toruniu

Lekkoatleci
fot. Małgorzata i Tomasz Markowscy Startem w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Toruniu oraz w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików lekkoatleci MKS Bolesłavia zakończyli sezon halowy.
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia, dariusz łomański, bartosz gruman, tomasz markowski, małgorzata markowska

Młodzicy w ostatnią sobotę rywalizowali w Wałbrzychu. Najlepiej zaprezentował się Michał Zazula, który wygrał bieg na 60 m ppł (8.76 s) oraz skok wzwyż (178 cm). Michał obecnie w biegu płotkarskim posiada najlepszy wynik w Polsce. Amelia Jackowska zajęła trzecie miejsce w skoku w dal (4.81 m). Oboje są podopiecznymi trenera Rafała Grumana.

Srebrny medal przywiózł zawodnik trenera Dariusza Łomańskiego Stanisław Pachnik, który w biegu na 1000 m (3:04,6 min) po zaciętej walce uległ rywalowi tylko o 0.1 s.

Z podopiecznych Małgorzaty Markowskiej najlepiej zaprezentowała się Malwina Towenek, która wyrównując rekord życiowy w skoku wzwyż (145 cm), wywalczyła srebrny medal.

Dla wielu bolesławian był to pierwszy start w tej kategorii wiekowej, w której będą rywalizowali również w następnym roku. Reprezentację w Wałbrzychu tworzyli:

• Aleksandra Szymańska.

W niedzielę w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Toruniu rywalizował Paweł Jóźwiak, który w skoku w dal zajął 10 miejsce (6.60 m).

Tydzień wcześniej również w toruńskiej hali rywalizowali najlepsi polscy juniorzy i juniorzy młodsi. Bolesłavię reprezentowało pięcioro zawodników. Blisko zdobycia medalu był podopieczny trenera Tomasza Markowskiego Gracjan Kozak, który poprawiając rekord życiowy w pchnięciu kulą o blisko 2 m (16.52 m), zajął czwarte miejsce, do podium zabrakło jedynie 40 cm. W siedmioboju Jakub Karaban zajął siódmą pozycję (4095 pkt), Marcelina Drozdek w chodzie na 3000 m była ósma (16.43.55 min), a Eryka Janiec w trójskoku (9.95 m) zajęła dwunastą pozycję. Cała trójka zawodników trenuje pod okiem trenera Rafała Grumana. Po bardzo dobrym biegu eliminacyjnym na 200 m (23.22s) Piotr Posłuszny podopieczny trenerów Dariusza Łomańskiego i Damiana Kuli niestety został zdyskwalifikowany za przekroczenie linii swojego toru. Był to siódmy czas eliminacji.

Teraz przed bolesławianami 10 marca Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych, 17 marca Przełajowe Mistrzostwa Polski oraz 24 marca Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Życzymy powodzenia.