BKS – Sudety Giebułtów 0:1

BKS - Sudety Giebułtów 0:1
istotne.pl 4 sparing, bks bolesławiec

W sobotę (24 lutego) na sztucznym boisku w Zgorzelcu trzeci mecz sparingowy rozegrali seniorzy BKS-u Bolesławiec. Nasz zespół przegrał z występującymi w IV lidze Sudetami Giebułtów 0:1 (0:0). Mimo niskiej temperatury weekendowy sprawdzian mógł się podobać, obie ekipy prowadziły szybką grę, nie brakowało też wielu sytuacji podbramkowych. Początek meczu należał do piłkarzy z Giebułtowa, którzy w tej części meczu przeważali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Mimo tego bardzo bliski wyprowadzenia na prowadzenie BKS-u był Adrian Kulesza, jednak strzał napastnika z Bolesławca minimalnie przeszedł obok słupka. Mimo przewagi rywala do przerwy nie zobaczyliśmy goli.

Po zmianie stron to nasi zawodnicy doszli do słowa i przejęli inicjatywę. Świetną sytuację miał Marek Majka, którego strzał niestety był niecelny. Pod koniec meczu Sudety Giebułtów ponownie przejęły inicjatywę. Jeszcze w 80 minucie przed utratą bramki uratował nas słupek bramki Tomasza Kargula. Jednak 4 minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Sudety zdobyły zwycięską bramkę. Jej autorem był Siergiej Taran. Następny mecz nasz zespół rozegra w sobotę (03.03) z Włókniarzem Mirsk (mecz w miejscowości Frýdlant w Czechach).

BKS rozpoczął mecz w składzie: Kargul, Janicki, Smolarek, Jeziorny, Dul, Pirożek, Graczyk, Pochwała, Szaja, Kulesza, Majka.

W meczu zagrali także: Biały, K. Dmuchowski, Zarzycki, Dołgan.

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z meczu na Facebookowym profilu istotne.pl.