Gmina Miejska: kalendarz imprez listopadowych

Gmina Miejska: kalendarz imprez listopadowych
fot. Krzysztof Gwizdała Zobacz, co się będzie działo.
istotne.pl kalendarz, impreza, um bolesławiec
Data Godzina Miejsce Nazwa imprezy
2.11. 9.30 Stadion Miejski, ul. Spółdzielcza 2 14. edycja Programu Polskie Kino Młodego Widza Zestaw animacji: „Ciachoomaniak”, „Siódmy Krasnoludek”, „Apolejka i jej osiołek”, „Paweł i Gaweł” (Przedszkole)
2.11. 12.00 Sala Forum 14. edycja Programu Polskie Kino Młodego Widza „Za niebieskimi drzwiami” (SP kl.4-6)
2.11. 18.00 CIK Orzeł Dziady – zaduszki teatralne (pracownia teatralna CIK Orzeł)
3.11. 9.30 Sala Forum 14. edycja Programu Polskie Kino Młodego Widza „Gwiazda Kopernika” (SP kl.1-3)
3.11. 12.00 Sala Forum 14. edycja Programu Polskie Kino Młodego Widza „Moja chuda siostra” (Gimnazjum i SP kl.7)
4.11. 10.00 Hala Sportowa przy SP nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo VI ligi tenisa stołowego grupa jeleniogórska TOP V Bolesławiec – UKS TS Sparta Lubań (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
4.11. 11.00 Stadion Miejski, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Górnik Wałbrzych (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych)
4.11. 14.00 Hala Sportowa przy SP nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo IV ligi tenisa stołowego grupa jeleniogórska TOP II Bolesławiec – LZS TS Topspin Miłków (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
5.11. 11.00 Hala Sportowa przy I LO ul. Tyrankiewiczów mecz juniorów BTS Elektros Bolesławiec – KS Gwardia II Wrocław
6.11. 9.00/11.30 Sala Forum Spektakl teatralny „Ferdydurke”
6.11. 10.00 Hala Sportowa przy SP nr 1, ul. Jana Pawła II Mini Koszykówka – Igrzyska Dzieci kat. chłopcy
6.11. 11.30 Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Poezja Tadeusza Nowaka”. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Miłośników Poezji. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
6.11. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Zabójczy Jacques” /komedia /Belgia,Francja/2016
7.11. 10.00 Hala Sportowa przy SP nr 1, ul. Jana Pawła II Koszykówka – Igrzyska Młodzieży Szkolnej kat. chłopcy
07-08.11. 10.00-13.00 Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14 Plastyczne warsztaty „Szkatułka na skarby” dla przedszkolaków (warsztaty płatne)
8.11. 10.00 Hala Sportowa przy SP nr 1, ul. Jana Pawła II Mini Koszykówka – Igrzyska Dzieci kat. dziewczęta
9.11. 9.00-15.00 CIK Orzeł Grupa rekonstrukcyjna – Biblioteka Miejska
9.11. 10.00 Hala Sportowa przy SP nr 1, ul. Jana Pawła II Koszykówka – Igrzyska Młodzieży Szkolnej kat. dziewczęta
9.11. 10.00-14.00 Hala Sportowa przy I LO, ul. Tyrankiewiczów Turniej Eliminacyjny MP Rugby TAG Szkół Podstawowych Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego
9.11. 11.00 CIK Orzeł Historyczna grupa rekonstrukcyjna „BOHUN” – inscenizacja z Komendantem Piłsudskim przejmującym władzę od przedstawiciela Rady Regencyjnej. Wydarzenie z cyklu pn. „Moja Ojczyzna” dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego ”Niepodległa”. (Impreza dla grup zorganizowanych i wszystkich chętnych)
9.11. 17.30/20.30 Sala Forum Kabaret Młodych Panów
10.11. 18.00-20.00 hol BOK – MCC (I piętro) Zaduszki Jazzowe – koncert oraz jam session muzyków bolesławieckich (Mirosław Kuc i przyjaciele)
11.11. 9.30 Bolesławiecki Park Wodny ORKA Międzynarodowe Zawody Pływackie, Zawody Pływackie o Puchar Euroregionu Nysa – Maraton Pływacki z okazji Święta Niepodległości
11.11. 11.00 Stadion Miejski, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – FC Wrocław Academy (Liga Dolnośląska Juniorów)
11.11. 15.00 Stadion Miejski, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Stella Lubomierz (Liga Okręgowa Seniorów)
11.11. 19.00 Bazylika Maryjna w Bolesławcu Koncert Pieśni Patriotycznych w ramach projektu „Niepodległa to MY”. Projekt „Niepodległa to MY” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. (Przed koncertem, o godz. 18.00 na zielonym skwerze w Rynku zaprezentuje się Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6. Pułku Ułanów jedyne w Bolesławcu kultywujące tradycje kawalerii polskiej)
12.11. 9.30 Bolesławiecki Park Wodny ORKA Międzynarodowe Zawody Pływackie, Zawody Pływackie Bolesławiecka Setka Pływacka – „Memoriał Bolesława Mareckiego”
12..11. 17.00 Hala I LO ul. Tyrankiewiczów mecz juniorów BTS Elektros Bolesławiec – KS Bielawianka Bester Bielawa
13.11. 9.00/11.00 Sala Forum Spektakle teatralne „Król Edyp”
13.11. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Photon” /dramat,s-f /Polska /2017
14.11. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Szkoła Przedszkola/„Zestaw filmów krótkich: chodzę do kina!”/
14.11. 10.00 Galeria „Format” Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Wykład Marii Sobolskiej o Conradzie – towarzyszący wystawie „Joseph Conrad. Między lądem a morzem”. Wydarzenie w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” – dofinansowanego ze środków MKiDN. (Wykład dla grup zorganizowanych i wszystkich zainteresowanych)
14.11. 12.00 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Szkoła Ponadgimn./ „Ida”/Polska, Dania /2013
14.11. 18.00-20.00 CIK Orzeł Warsztaty teatralne
15.11. 10.00 Sala Forum Debata poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym
16.11. 9.00-12.00 Galeria „Format” Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Warsztaty podróżnicze „Morskie opowieści” z cyklu „Poznajemy świat” z wykorzystaniem metody multisensorycznej. Wydarzenie w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” – dofinansowane ze środków MKiDN. (Zajęcia dla grup przedszkolnych i wszystkich zainteresowanych)
16.11. 18.30 Sala Forum Koncert Wiedeński
17.11. 9.00-13.00 Galeria „Format” Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Warsztaty podróżnicze „Morskie opowieści” z cyklu „Poznajemy świat” z wykorzystaniem metody multisensorycznej. Wydarzenie w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” – dofinansowane ze środków MKiDN. (Zajęcia dla grup przedszkolnych i wszystkich zainteresowanych)
17.11. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 SP 1-3/ „Zestaw filmów krótkich: różnimy się”
17.11. 17.00 Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14 Wernisaż wystawy „Wikingowie. Truso – legenda Bałtyku” (wstęp bezpłatny )
18.11. 10.00 CIK Orzeł Festiwal piosenki harcerskiej
18.11. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo VI ligi tenisa stołowego grupa jeleniogórska TOP IV Bolesławiec – UKS TS Sparta Lubań (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
18.11. 11.00 Stadion Miejski, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Chrobry Głogów (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych)
18.11. 14.00 Hala sportowa przy SP nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo IV ligi tenisa stołowego grupa jeleniogórska TOP II Bolesławiec – LKS Kaczorów (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
18.11. 17.00 Hala Sportowa przy SP nr 1 ul.Jana Pawła II Mecz o mistrzostwo 2 ligi BTS Elektros Bolesławiec – SPS Chrobry Głogów
19.11. 11.00 Hala Sportowa przy I LO ul. Tyrankiewiczów mecz juniorów BTS Elektros Bolesławiec – TS Chełmiec Wałbrzych
20.11. 9.00 i 11.00 Galeria „Format” Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Kreatywne warsztaty historyczne pt. „Poznaj swój region i polskie symbole narodowe” – Sebastian Zielonka. Wydarzenie z cyklu pn. „Moja Ojczyzna” dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” (Warsztaty dla grup zorganizowanych i wszystkich chętnych, poziom klasa 3, 4)
20.11. 9.30 Czytelnia Oddziału dla Dzieci, Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna,ul. Sądowa 8 Christina Wilsdon – „Dumny mały paw” – Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki – Stare i nowe hity bajkowe (Impreza dla grup zorganizowanych, zapraszamy też wszystkich chętnych)
20.11. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Ciambra” /dramat/Brazylia,Francja,Niemcy,USA,Włochy/ 2017
21.11. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 SP kl.4-6/ „Sekrety wojny”/Holandia/2014
22.11. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Gimnazjum i SP kl.7/ „Juno”/USA/2007
23.11. 19.00 Sala Forum Mieczysław Szcześniak – koncert
24.11. 8.30/10.00 Sala Forum Spektakle teatralne „Szewczyk Dratewka”
25.11. 12.00 CIK Orzeł Finisaż wystawy oraz wręczenie nagród w ramach projektu „Niepodległa to MY”. Projekt „Niepodległa to MY” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.Partnerami projektu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6. Pułku Ułanów Kaniowskich orazUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu.
25.11. 12.00 -24.00 BOK-MCC Finałowe spotkanie projektu „Tango Milonga polsko czeskie warsztaty taneczne” – siódme spotkanie warsztatowe projektu realizowanego w ramach Euroregionu Nysa z miastem Jablonec Nad Nysą
26.11. 10.00 -17.00 BOK-MCC Finałowe spotkanie projektu „Tango Milonga polsko czeskie warsztaty taneczne” – siódme spotkanie warsztatowe projektu realizowanego w ramach Euroregionu Nysa z miastem Jablonec Nad Nysą
27.11. 8.40/10.15/11.50 Sala Forum Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu
27.11. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „50 wiosen Aurory” /komedia /Francja/2017
28.11. 8.30/10.00 Sala Forum Spektakle teatralne „Bracia Lwie Serce”/ „Roszpunka”
29.11. 10.00 Hala Sportowa przy SP nr 1 Bolesławiecka Spartakiada Przedszkolaków
29.11. 16.00 CIK Orzeł Zakończenie projektu „Ocalić od zapomnienia – inwentaryzacja, zabezpieczenie i uporządkowanie miejsc pamięci, polskich cmentarzy na bośniackich ziemiach” współfinansowanego ze środków Kancelarii Senatu
29.11. 16.00 Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Nie taki komputer straszny...” Spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych głuchoniemych)
30.11. 17.00 Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Raymond Queneau – „Ćwiczenia stylistyczne” – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
30.11. 19.00 Sala Forum „Śmiech wzbroniony” spektakl
18.11.-30.11. wtorek-sobota 10.00-16.00 niedziela 11.00-16.00 Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14 Wystawa czasowa „Wikingowie. Truso – legenda Bałtyku”. Wystawie towarzyszy ścieżka edukacyjna dla dzieci. (Bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł, dla dzieci i młodzieży 1 zł, w czwartek wstęp bezpłatny)
2.11.-30.11. wtorek-sobota 10.00-16.00 niedziela 11.00-16.00 Muzeum Ceramiki, Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13 Wystawa stała Działu Ceramiki. (Bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł, dla dzieci i młodzieży 1 zł, w czwartek wstęp bezpłatny)
2.11.-30.11. wtorek-sobota 10.00-16.00 niedziela 11.00-16.00 Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14 Wystawa stała Działu Historii Miasta. (Bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł, dla dzieci i młodzieży 1 zł, w czwartek wstęp bezpłatny)
6.11.-30.11.   Galeria „Format” Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Joseph Conrad.Między lądem a morzem” wystawa inspirowana życiem i twórczością Conrada z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Wydarzenie w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” – dofinansowane ze środków MKiDN
1.11.-30.11. godzina do uzgodnienia Czytelnia Oddziału dla Dzieci, Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Rajmund Jacek Papiernik „Legenda o wrocławskich krasnalach”. Z cyklu „Bajki z ulicy Sądowej” – wspólne czytanie i zajęcia plastyczne dla przedszkolaków (Impreza dla grup zorganizowanych dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
1.11.-30.11.   Oddział dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Książka miesiąca – „Bajkowe misie” – wystawka książek ze zbiorów biblioteki
1.11.-30.11.   Hol Oddziału dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Bohaterowie polskiej niepodległości” – wystawka ze zbiorów biblioteki
1.11.-30.11.   Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Rozmawiam z moimi zwierzętami jak Doktor Dolitle” – konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI. (Prace należy składać do 22 listopada. Rozstrzygnięcie 4 grudnia)
1.11.-30.11. godzina do uzgodnienia Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 Grzegorz Kasdepke – „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko”. z cyklu „Zaczarowana Jedynka” Głośne czytanie i zabawy edukacyjne – zajęcia cykliczne dla grup przedszkolnych (Impreza dla grup zorganizowanych dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
1.11.-30.11.   Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Morze – to nie rzeka, a ptak – to nie krowa! Szczęśliwy, kto kocha rymowane słowa!” – wystawka ze zbiorów biblioteki w 80. rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana
1.11.-30.11.   Hol – I piętro, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Życie składa się z mówienia dzień dobry ludziom, których nie lubimy i do widzenia ludziom, których lubimy” („Stąd do wieczności” J. Jones ). Wystawka ze zbiorów biblioteki w 96. rocznicę urodzin Jamesa Jonesa – amerykańskiego powieściopisarza
1.11.-30.11.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Akademia Seniora – podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu – zajęcia w ramach nowej edycji kursu (Dni tygodnia wg grafiku ustalanego na bieżąco)
1.11.-30.11.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 INTELIK -„Internetowy Krąg Przyjaciół Biblioteki” – twórczość multimedialna, indywidualne konsultacje komputerowe (Dni tygodnia wg grafiku ustalanego na bieżąco)
1.11.-30.11.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Konsultacje dla bibliotecznych blogerów (Dni tygodnia wg grafiku ustalanego na bieżąco)
1.11.-30.11.   Miejska Biblioteka Publiczna, Wypożyczalnia dla Dorosłych ul. Sądowa 8, Filia Nr 1 ul. Staroszkolna 6 „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę” Idea nieodpłatnego przekazywania książek

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie!

tekst zlecony