Zwycięstwo, remis i porażka BKS-u

istotne.pl 4 sparing, bks bolesławiec

W sobotę (29 lipca) trzy zespoły BKS Bolesławiec rozegrały mecze kontrolne. Juniorzy Starsi podejmowali (na boisku OWS) Karkonosze Jelenia Góra i nie dali szans rywalowi, pokonując go 6:3 (4:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dorian Latała (3), Hubert Bytner, Kacper KizymaMaciej Celuch. Mecz, który zagrano w systemie 3 razy po 30 minut. Podopieczni Macieja Sawickiego zagrali bardzo dobre spotkanie. W końcówce oddali inicjatywę gościom, ale w przekroju całego meczu zasłużenie wysoko pokonali swojego rywala.

Zobacz zdjęcia z meczu juniorów starszych na Facebooku Istotne.pl

Juniorzy Młodsi, których trenerem jest Tomasz Jasiński, na wyjeździe zagrali z Miedzią Legnica i z trudnego terenu wywieźli remis 1:1. Gola dla naszej drużyny zdobył niezawodny Kamil Posadowski. Warto odnotować, że tan sam zawodnik zdobył też drugiego gola, ale sędzia odgwizdał spalonego i bramki nie uznał.

Natomiast o godzinie 17:00 na boisku OWS w Bolesławcu swój drugi sparing rozgrywali seniorzy BKS. Przeciwnikiem bolesławian była drużyna z legnickiej okręgówki – Dąb Siedliska. Zespół Sebastiana Tylutkiego wyszedł na prowadzenie za sprawą Łukasza Graczyka, który już w 2 minucie, po strzale i dobitce, umieścił piłkę w bramce gości. Chwilę później mogło być 2:0, ale tym razem popularny Graczu trafił w poprzeczkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zwycięstwo, remis i porażka BKS-uZwycięstwo, remis i porażka BKS-ufot. MZ

W drugiej połowie goście coraz częściej dochodzili do głosu. Po jednym z ich strzałów piłka odbiła się od poprzeczki bramki Dawida Kizymy. W końcu zawodnicy Dębu doprowadzili do wyrównania i w końcowych minutach spotkania przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na listę strzelców wpisali się: Kamil Pachulski i Dawid Balicki. Warto też odnotować dwie sytuacje dla BKS-u. W jednej Krystian Smolarek oddał strzał głową, ale piłka odbiła się od słupka. W drugiej Łukasz Graczyk, mając tylko bramkarza rywali przed sobą, posłał piłkę obok słupka. BKS Bolesławiec – Dąb Siedliska 1:2 (1:0).