Gmina Miejska: kalendarz imprez kwietniowych

Gmina Miejska: kalendarz imprez kwietniowych
fot. Krzysztof Gwizdała Zobacz, co będzie się działo.
istotne.pl kalendarz, impreza, um bolesławiec
Data Godzina Miejsce Nazwa imprezy
31.03. 14.00 Boisko, ul. Topolowa 24 Mecz piłkarski o mistrzostwo B-klasy KOLONIA BOLESŁAWIEC – TWARDY ŚWIĘTOSZÓW
4.04. 12.00 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Szkoła Ponadgimnazjalna/„Pokot”/Czechy,Polska/2017
4.04. 15.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Chrobry Głogów (liga dolnośląska Junior Starszy)
6.04. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 SP 1-3/ „Villads z Valby”/ Dania / 2015
7.04. 9.00-17.00 OWS ul. Spacerowa Football Academy Regional League Wiosna 2018 – Kat. Orlik, Żak i Żak Młodszy (Wstęp wolny)
7.04. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Polonia Stal Świdnica (liga dolnośląska Junior Starszy)
7.04. 11.00 Boisko, ul. Topolowa 24 BKS Bolesławiec – LTS Leśna (liga okręgowa Młodzik)
7.04. 12.15 Boisko, ul. Topolowa 24 BKS Bolesławiec – LTS Leśna (liga okręgowa Trampkarz)
7.04. 13.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Miedź II Legnica (liga dolnośląska Junior Młodszy)
7.04. 16.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Orzeł Wojcieszów (liga okręgowa Senior)
7.04. 16.00-20.00 CIK Orzeł „Komedia bez granic – polsko czeskie spotkania filmowe” – spotkanie 5. z gościem specjalnym – Jackiem Fedorowiczem
7.04. 16.00 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo III ligi tenisa stołowego grupa zachodnia TOP Bolesławiec – LZS Święci Radostów (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
8.04. 9.00-15.00 OWS ul. Spacerowa Football Academy Regional League Wiosna 2018 – Kat. Orlik, Orlik Młodszy i Skrzat (Wstęp wolny)
9.04. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Przedszkola / „Mullewap.Opowieści świnki”/Niemcy 2016
9.04. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok
10.04. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 SP 4-6/ „Na linii wzroku”/ Niemcy / 2016
11.04. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Gimnazjum i klasa 7/ „Życie animowane”/Francja, USA /2015
12.04. 19.00 Sala Forum Stare Dobre Małżeństwo – koncert
13.04. 18.00 sala konferencyjna BOK-MCC 2. Casting do wyborów Miss i Mistera Bolesławieckiego Świeta Ceramiki 2018
14.04. 10.00-11.30 Boisko ul. Rajska LIGA Młodzika OZPN Jelenia Góra (Wstęp wolny)
14.04. 10.00 OWS ul. Spacerowa Wiosenny Bieg Między Mostami
14.04. 10.00 Orlik ul. Jarzębinowa Turniej Drużyn Podwórkowych – Bolesławieckie Orliki „WILD TEAM CUP 2018”
14.04. 17.00 Galeria w sam raz Wernisaż wystawy „Świat tkanin i kolorów – pachtwork w Bolesławcu”
15.04. 11.00 Boisko, ul. Topolowa 24 Mecz piłkarski o mistrzostwo B-klasy KOLONIA BOLESŁAWIEC – LEŚNIK II OSIECZNICA
16.04. 8.15 Sala Forum Spektakl teatralny „Szekspir”
16.04. 11.00 Czytelnia Oddziału dla Dzieci, Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Catherine Lukas – „Głowa do góry, żyrafo” – Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki – Stare i nowe hity bajkowe. (Impreza dla grup zorganizowanych dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
16.04. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok
17.04. 8.00 CIK Orzeł „A mury runą, runą…” – V Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego
19.04. 10.00 Sala Forum Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia Klubu Nauczycieslkiego Carpe Diem
19.04. 17.00 Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Radka Franczak – „Serce” – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
21.04. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo VI ligi tenisa stołowego grupa jeleniogórska TOP V Bolesławiec – LSZ Błękitni V Krzewie Wielkie (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
21.04. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Parasol Wrocław (liga dolnośląska Junior Starszy)
21.04. 12.00 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo V ligi tenisa stołowego grupa jeleniogórska TOP III Bolesławiec – LZS Święci Radostów (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
21.04. 16.00 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Bielska 5 Mecz o mistrzostwo III ligi tenisa stołowego grupa zachodnia TOP Bolesławiec – KTS Legnica (Termin lub godzina rozgrywania meczu mogą ulec zmianie)
23.04. 8.40/10.10/ 11.40 Sala Forum Spektakle teatralne: „Czarodziejski ołówek”/ „W pustyni i w sieci”
23.04. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok
24.04. 9.00 CIK Orzeł IV Przegląd Małych Form Scenicznych „Orzełek”
24.04.-25.04. 10.00-13.00 Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14 Warsztaty stempelkowe (warsztaty płatne)
24.04. 11.00 Galeria „Format”, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Roman Pankiewicz „Matuszka Rosija pierwszy żywioł” – spotkanie z autorem książki (spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
25.04. 13.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Zagłębie II Lubin (liga dolnośląska Junior Młodszy)
26.04. 18.00 Sala Forum Teresa Werner i Goran Karan – koncert
28.04. 10.00 Orlik ul. Jana Pawła II Turniej Drużyn Podwórkowych – Bolesławieckie Orliki „WILD TEAM CUP 2018”
28.04. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – Lechia Dzierżoniów (liga dolnośląska Junior Starszy)
28.04. 11.00 OWS, ul. Spacerowa 26 BKS Bolesławiec – PH Sawczak Włókniarz Mirsk (liga okręgowa Młodzik)
28.04. 12.00-14.00 Muzeum Ceramiki, ul. Mickiewicza 13 „Ekspozycja bolesławieckiej ceramiki do 1945 roku” i „Ekspozycja bolesławieckiej ceramiki po 1945 roku” – zwiedzanie wystaw. Spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika (spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych głuchoniemych)
28.04. 12.25 OWS, ul. Spacerowa 26 BKS Bolesławiec – PH Sawczak Włókniarz Mirsk (liga okręgowa Młodzik)
28.04. 13.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bolesławiec – WKS Śląsk Wrocław (liga dolnośląska Junior Młodszy)
29.04. 11.00 Boisko, ul. Topolowa 24 Mecz piłkarski o mistrzostwo B-klasy KOLONIA BOLESŁAWIEC – LZS KOTLISKA
30.04. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok
do 8.04.   Galeria w sam raz Wystawa malarstwa Krystiana Wodnioka
do 30.04.   Galeria mała Biała Wernisaż wystawy bolesławieckich artystek (A. Grobelna, A. Ochyra i D. Satoła) z okazji Dnia Kobiet w klimacie lat 20-30
1.04.-30.04. wtorek-sobota 10.00-16.00 niedziela 11.00-16.00 Muzeum Ceramiki, Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13 Wystawa stała Działu Ceramiki (bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł, dla dzieci i młodzieży 1 zł, w czwartek wstęp bezpłatny)
1.04.-30.04. Wtorek-sobota 10.00-16.00 niedziela 11.00-16.00 Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14 Wystawa stała Działu Historii Miasta (bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł, dla dzieci i młodzieży 1 zł, w czwartek wstęp bezpłatny)
1.04.-30.04. wtorek-sobota 10.00-16.00 niedziela 11.00-16.00 Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14 Wystawa czasowa „Dwie drogi. Bronisław Wolanin i Edward Roguszczak w 80. i 90. rocznicę urodzin” (bilet normalny 4 zł, bilet ulgowy 2 zł, dla dzieci i młodzieży 1 zł, w czwartek wstęp bezpłatny)
1.04.-30.04. godzina do uzgodnienia Czytelnia Oddziału dla Dzieci, Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Magdalena Kulas „Cykor” . Z cyklu „Bajki z ulicy Sądowej” – wspólne czytanie i zajęcia plastyczne dla przedszkolaków (impreza dla grup zorganizowanych, dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
1.04.-30.04.   Oddział dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Książka miesiąca: „Gotowanie to nie magia” – wystawka książek ze zbiorów biblioteki
1.04.-30.04.   Hol Oddziału dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Wiosna w literaturze” – wystawka ze zbiorów biblioteki
1.04.-30.04.   Oddział dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Tajemnice drzew – oko w oko z przyrodą” – ogłoszenie konkursu plastycznego dla uczniów klas II – IV bolesławieckich Szkół Podstawowych (prace przyjmujemy do 4 maja. Rozstrzygnięcie konkursu 21 maja)
1.04.-30.04. godzina do uzgodnienia Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 Tadeusz Kubiak „Gdy miasto śpi” z cyklu „Wesołe bajeczki Jedyneczki”. Głośne czytanie i zabawy edukacyjne – zajęcia cykliczne dla grup przedszkolnych (impreza dla grup zorganizowanych dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
1.04.-30.04.   Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Kto jest bierny wobec zła, ten jest jego współuczestnikiem – 50. rocznica śmierci Zofii Kossak-Szczuckiej” – wystawka ze zbiorów biblioteki
1.04.-30.04.   Hol – I piętro, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów”. Wystawka ze zbiorów biblioteki w 45. rocznicę śmierci hiszpańskiego malarza, rzeźbiarza i grafikanagrody Nobla.
1.04.-30.04.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Akademia Seniora – podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu – zajęcia w ramach nowej edycji kursu (dni tygodnia wg grafiku ustalanego na bieżąco)
1.04.-30.04.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 INTELIK – „Internetowy Krąg Przyjaciół Biblioteki” – twórczość multimedialna, indywidualne konsultacje komputerowe (dni tygodnia wg grafiku ustalanego na bieżąco)
1.04.-30.04.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Konsultacje dla bibliotecznych blogerów (dni tygodnia wg grafiku ustalanego na bieżąco)
1.04.-30.04.   Miejska Biblioteka Publiczna, Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Sądowa 8, Filia Nr 1, ul. Staroszkolna 6 „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę”. Idea nieodpłatnego przekazywania książek

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie!

tekst zlecony