Gmina Miejska: kalendarz imprez październikowych

Gmina Miejska: kalendarz imprez październikowych
fot. Krzysztof Gwizdała Zobacz, co się będzie działo.
istotne.pl kalendarz, um bolesławiec
Data Godzina Miejsce Nazwa imprezy
1.10. 15.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Sparta Zebrzydowa (Klasa Okręgowa Seniorów)
2.10. 9.00 Galeria „Format” Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Paweł Wakuła: Opowieści o władcach Polski – spotkanie autorskie. (Spotkanie dla dzieci – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
2.10. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Maudie” /romans/ Irlandia, Holandia /2016
3.10. 8.40/10.10/11.40 Sala Forum Spektakle teatralne „Kuba i Buba”/„Chłopcy z Placu Broni”
3.10. 10.00 Ośrodek Wodno-Sportowy MOSiR, ul. Spacerowa 24 Sztafetowe Bieg Przełajowe – Igrzyska dzieci i młodzieży
5.10. 19.00 Sala Forum „Przygoda z ogrodnikiem”-spektakl
6.10. 11.00 Sala Forum Obchody 40-lecia PZERiI – koło w Bolesławcu
7.10. 10.00 Wiata – Ośrodek Wodno-Sportowy, ul. Spacerowa 24 Jesienny Bieg Między Mostami 2017
7.10. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – KS Polkowice (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych)
7-8.10. 12.00 – 24.00, 10.00 – 17.00 BOK-MCC „Tango Milonga” – polsko czeskie warsztaty tańca (spotkanie nr 5)
7.10. 17.00 Hala ul. Jana Pawła II Mecz o mistrzostwo II Ligi BTS Elektros Bolesławiec – MKS Olavia Oława
8.10. 9.00-15.00 Orlik przy ul. Jana Pawła II Liga Gold Finance Football Academy Regional League Jesień 2017 kategoria ORLIK. (Wstęp wolny)
8.10. 11.00 Hala I LO ul. Tyrankiewiczów mecz juniorów BTS Elektros Bolesławiec – Ikar Legnica
8.10 15.00-18.00 Orlik przy ul. Jana Pawła II Liga Gold Finance Football Academy Regional League Jesień 2017 kategoria ŻAK. (Wstęp wolny)
9.10. 11.30 Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Miron Białoszewski – poeta z Warszawy”. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Miłośników Poezji. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
9.10. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Fair Play” /dramat/Czechy,Niemcy,Słowacja/2014
10.10.   Sala Forum Jubileusz 20-lecia I ŚDS w Bolesławcu / I Dzień bolesławieckich obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
10.10.   Galeria mała Biała Wernisaż wystawy twórczości plastycznej i rękodzieła uczestników I Środowiskowego Domu Samopomocy w Bolesławcu zorganizowany z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia I ŚDS.
11.10. 8.30/10.00/11.30 Sala Forum Spektakle teatralne „Szewczyk Dratewka”/„Staś i Nel”
11.10. 10.00-16.00 CIK Orzeł Konferencja Zdrowie Psychiczne w Miejscu Pracy
11.10. 18.30 CIK Orzeł Spotkanie z podróżnikiem, pisarzem – kapitanem Krzysztofem Baranowskim. Prowadzący Krystian Nechrebecki. Wydarzenie w ramach projektu „Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada” – dofinansowanego ze środków MKiDN. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych)
12.10. 17.30/20.30 Sala Forum Kabaret Skeczów Męczących
13.10. 16.00 CIK Orzeł Wieczór z tańcem bałkańskim – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów, spotkanie zorganizowane ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni” współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec (spotkanie otwarte)
14.10. 9.00-12.00 Boisko piłkarskie OWS, ul. Spacerowa 24 Finał Ligi Gold Finance Football Academy Regional League Jesień 2017 kategoria ORLIK (wstęp wolny)
14.10. 11.00-12.30 Boisko, ul. Rajska Mecz ligowy OZPN kategoria MŁODZIK (wstęp wolny)
14.10. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Lotnik Jeżów Sudecki (Liga Okręgowa Młodzików)
14.10. 12.00-17.00 Boisko piłkarskie OWS ul. Spacerowa 24 Finał Ligi Gold Finance Football Academy Regional League Jesień 2017 kategoria SKRZAT (wstęp wolny)
14.10. 12.15 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Lotnik Jeżów Sudecki. (Liga Okręgowa Trampkarzy)
14.10. 16.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Hutnik Pieńsk (Liga Okręgowa Seniorów)
14.10. 18.00 Sala Forum Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
15.10. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – KS Polkowice. (Liga Dolnośląska Juniorów)
16.10. 12.00 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Szkoła Ponadgimnazjalna/ „Syn Szawła”/Węgry/2015
16.10. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Szwedzka teoria miłości” /dokumentalny/Szwecja/2015
17.10. 8.30/10.10/11.50 Sala Forum Spektakle teatralne „Nowe szaty króla”/ „O lwie,czarownicy i starej szafie”
18.10. 8.30/10.10/11.50 Sala Forum Spektakle teatralne „Nowe szaty króla”/ „O lwie,czarownicy i starej szafie”
19.10. 19.00 Sala Forum „Pozory mylą”- spektakl
20.10. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 SP 4-6 / „Felix”/RPA/2013
20.10. 18.30 CIK Orzeł Wernisaż wystawy – finał warsztatów fotograficznych. Polsko-Czeskie impresje fotograficzne Bolesławiec – Trutnov 2017
21.10. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Konfeks Legnica. (Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych)
21.10. 17.00 Hala ul.Jana Pawła II mecz o mistrzostwo II Ligi BTS Elektros Bolesławiec – Juve Wakmet Głuchołazy
22.10. 11.00 Hala I LO ul. Tyrankiewiczów mecz juniorów BTS Elektros Bolesławiec – KPS Świdnica
23.10. 9.30 Czytelnia Oddziału dla Dzieci, Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Czesław Janczarski – „Miś Uszatek – Powitanie” – Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki – Stare i nowe hity bajkowe. (Impreza dla grup zorganizowanych, zapraszamy też wszystkich chętnych)
23.10. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Nasz najlepszy rok” /dramat,komedia /Francja/2017
24.10. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Przedszkole/ „Kacper i Emma- najlepsi przyjaciele”/Norwegia/2013
25.10. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 SP 1-3/ „Sekret Eleonory”/Francja,Włochy/2009
25.10. 16.00 Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Magiczny Bolesławiec” – spotkanie ze Zdzisławem Abramowiczem. Spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych głuchoniemych)
26.10. 17.00 Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Dorit Rabinyan „Żywopłot” – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. (Spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych )
26.10. 19.00 Sala Forum Maciej Maleńczuk -koncert
27.10. 9.30 Sala Forum Projekt NHEF 2017/2018 Gimnazjum i klasa 7/ „Żałuję”/Holandia/2013
27.10. 16.00 CIK Orzeł Zakończenie projektu „Ocalić od zapomnienia – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni” współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec. Premiera filmu zrealizowanego przez REDfilmproduction o obyczajach reemigrantów z Bośni (spotkanie otwarte)
28.10. 10.00-15.00 Orlik przy ul. Jana Pawła II Zgrupowanie Dolnośląsko-Lubuskiej Kadry Regionu Football Academy U-10 (wstęp wolny)
28.10. 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Granica Bogatynia (Liga Okręgowa Młodzików)
28.10. 11.00-12.30 Boisko, ul. Rajska Mecz ligowy OZPN kategoria MŁODZIK (wstęp wolny)
28-29.10. 12.00 – 24.00, 10.00 – 17.00 BOK-MCC „Tango Milonga” – polsko czeskie warsztaty tańca (spotkanie nr 6)
28.10. 12.15 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Granica Bogatynia. (Liga Okręgowa Trampkarzy)
28.10. 15.00-21.00 CIK Orzeł „Komedia bez granic” – polsko czeskie spotkania filmowe. Gość spacjalny: Macjej Łuczak (autor książek o filmach: Rejs, Miś, Wniebowzięci)
28.10.2017 16.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Gryf Gryfów Śl. (Liga Okręgowa Seniorów)
29.10.2017 11.00 Stadion, ul. Spółdzielcza 2 BKS Bobrzanie – Karkonosze Jelenia Góra. (Liga Dolnośląska Juniorów)
30.10. 19.00 Sala Forum Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok „Łagodna” /dramat/Francja/2017
    Galeria „W sam raz” Poplenerowa wystawa prac ceramicznych powstałych podczas 53. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego w Bolesławcu autorstwa: Marty Berezhnenko /Ukraina, Anny Chavus /Ukraina, Srinii Chowdhury /Indie, Jane Jermyn /Irlandia, Igi Kalkowskiej /Polska, Kazimierza Kalkowskiego /Polska, Ihora Kovalevych /Ukraina, Donaty Lesińskiej /Polska, Marty Małoszyc-Silbert /Polska, Małgorzaty Maternik /Polska, Mohamada Soudy /Egipt i Mateusza Grobelnego
    Ratusz, ul. Rynek 41 (hol) Wystawa małych form rzeźbiarskich Mateusza Grobelnego prezentująca najnowsze projekty artysty.
1.10.-30.10. godzina do uzgodnienia Czytelnia Oddziału dla Dzieci, Mediateka Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Bajki o niesfornych zwierzętach – Niespodziewany gość”. Z cyklu „Bajki z ulicy Sądowej” – wspólne czytanie i zajęcia plastyczne dla przedszkolaków. (Impreza dla grup zorganizowanych dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
1.10.-30.10.   Oddział dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Książka miesiąca – „Odkrywanie świata – Dinozaury” – wystawka książek ze zbiorów biblioteki
1.10.-30.10.   Hol Oddziału dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „Urodziny Kubusia Puchatka” – wystawka ze zbiorów biblioteki
1.10.-30.10.   Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Rozmawiam z moimi zwierzętami jak Doktor Dolitle” – ogłoszenie konkursu plastycznego dla uczniów klas IV – VI bolesławieckich szkół podstawowych. (Prace należy składać do 24 października. Rozstrzygnięcie w listopadzie)
1.10.-30.10. godzina do uzgodnienia Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 Grzegorz Żak – „Kot pirat i jego załoga”. z cyklu „Zaczarowana Jedynka” Głośne czytanie i zabawy edukacyjne – zajęcia cykliczne dla grup przedszkolnych. (Impreza dla grup zorganizowanych dzieci wraz z rodzicami i opiekunami)
1.10.-30.10.   Filia Nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Staroszkolna 6 „Halina Poświatowska poetka o kruchym sercu” – wystawka ze zbiorów biblioteki w 50. rocznicę śmierci poetki
1.10.-30.10.   Hol – I piętro, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 „To jest czas, w którym trzeba poświęcić wiele, żeby wszystko ocalić”. Tadeusz Kościuszko. Wystawka ze zbiorów biblioteki w 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki
1.10.-30.10.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Akademia Seniora – podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu – zajęcia w ramach nowej edycji kursu
1.10.-30.10.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 INTELIK -„Internetowy Krąg Przyjaciół Biblioteki” – twórczość multimedialna, indywidualne konsultacje komputerowe
1.10.-30.10.   Sala Multimedialna Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa 8 Konsultacje dla bibliotecznych blogerów
1.10.-30.10.   Miejska Biblioteka Publiczna, Wypożyczalnia dla Dorosłych ul. Sądowa 8, Filia Nr 1 ul. Staroszkolna 6 „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę” Idea nieodpłatnego przekazywania książek

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie!

tekst zlecony