Bolesłavia wysoko w klasyfikacji klubowej

Bolesłavia
fot. GA MKS Bolesłavia zajął 4 miejsce wśród 28 sklasyfikowanych klubów lekkoatletycznych i 22 miejsce na 316 sklasyfikowanych klubów sportowych na terenie województwa.
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia

W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży z terenu Bolesławca zostały sklasyfikowane jedynie trzy kluby sportowe, które łącznie uzyskały w 2017 roku 207,75 punktów.

1. MKS Bolesłavia Bolesławiec 136,25
  2. KS Husar Bolesławiec 40,00
  3. BKB Bolesławiec 31,50.

Wśród 3687 klubów uczestniczących we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży we wszystkich sportach w Polsce MKS Bolesłavia uplasował się na wysokiej 224 pozycji.

Do najważniejszych osiągnięć Bolesłavii w sezonie 2017 należało uplasowanie się na 5 miejscu zawodnika klubu w mistrzostwach Europy juniorów w skoku wzwyż, zdobycie 7 medali mistrzostw Polski (w tym 6 medali LZS), 52 medali mistrzostw Dolnego Śląska, 7 medali Mistrzostw Makroregionu Młodzików oraz uzyskanie przez 43 zawodników klubu klas sportowych.