Akcję „Znicz 2006” podsumowała dolnośląska policja

Akcję „Znicz 2006” podsumowała dolnośląska policja
fot. B.org W 53 wypadkach drogowych 1 osoba zginęła, a 81 zostało rannych. Na terenie województwa zatrzymano 270 pijanych kierowców.
istotne.pl alkohol, kierowca, policja, wypadek, akcja, znicz

Tegoroczne obchody Dnia Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku upłynęły bardzo spokojnie. Duża liczba policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych, wielokrotne apele o ostrożność kierowane również za pośrednictwem mediów i najprawdopodobniej rozwaga większości kierowców, przyczyniły się do tego, że 1 listopada na dolnośląskich drogach odnotowano tylko 5 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął.

Łącznie w ciągu sześciu dni, począwszy od 27 października, na terenie naszego województwa odnotowano 53 wypadki, w których rannych zostało 81 osób. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w tym okresie zginęła tylko 1 osoba, a do wypadku doszło w nietypowych okolicznościach. Na autostradzie A-4 pieszego potrącił samochód ciężarowy. Mężczyzna szedł nocą środkiem jezdni. W tym samym okresie, na terenie kraju odnotowano łącznie 105 śmiertelnych ofiar wypadków. Przez 6 dni funkcjonariusze zatrzymali 270 pijanych kierowców.

(informacja KWP Wrocław)