Grzegorz Napieralski spotkał się z młodzieżą

Grzegorz Napieralski spotkał się z młodzieżą
fot. M. Zabawa W Bolesławcu gościł Grzegorz Napieralski. Sekretarz Generalny SLD spotkał się z młodymi ludźmi, należącymi do różnych ugrupowań politycznych.
istotne.pl sld, debata, fms, smd, grzegorz napieralski, młodzieżówka

W czwartek w sali starostwa powiatowego odbyła się debata poświęcona tematowi "Młodzi ludzie w polityce". Na pytania młodzieży odpowiadał Grzegorz Napieralski, Sekretarz Generalny SLD, poseł na sejm. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Młodych Demokratów, Ziemi Bolesławieckiej, Federacji Młodych Socjaldemokratów (organizator debaty), młodzież niezrzeszona oraz członkowie i sympatycy bolesławieckiej lewicy.

Grzegorz Napieralski i Leszek CybulskiGrzegorz Napieralski i Leszek Cybulskifot. M. Zabawa

Młodzi ludzie mówili o problemach dotyczących ich w sposób bezpośredni: o bezrobociu i wyjazdach za granicę, o moralności w polityce, o miejscu młodych ludzi w partiach politycznych. Zadawane pytania dotyczyły także bieżącej sytuacji w kraju. "Czy rządowa koalicja dotrwa do końca kadencji?", "Ocena działań ministra Romana Giertycha", "Jaka przyszłość czeka Polskę?", to tylko niektóre z pytań zadawanych Grzegorzowi Napieralskiemu.

Napieralski tłumaczył młodym ludziom, że w kwestii "wymiany kadr" wszystkie partie przechodzą stopniową ewolucję, i że coraz więcej młodych ludzi zajmuje ważne stanowiska w strukturach partyjnych i państwowych. Na pytanie o to czy koalicja rządowa przetrwa do końca kadencji? Sekretarz Generalny SLD odpowiedział: "Wcześniej myślałem, że nie, ale po ostatnich wydarzeniach myślę, że tak". Napieralski podkreślił, że u rządzących jest wielka determinacja utrzymania władzy, ale działania rządu sprawiają, że przyszłość rysuje się negatywnie.

Młodzi ludzie siedzą za stolikiemMłodzi ludzie siedzą za stolikiemfot. M. Zabawa

Pod koniec debaty doszło do polemiki między Mateuszem Brandtem a Grzegorzem Napieralskim. Młody człowiek zarzucił partii SLD, że jest odpowiedzialna za wzrost liczby bezrobotnych oraz za trudną sytuację finansową ludzi. Niestety, nie potrafił w jasny sposób uzasadnić na jakich danych się oparł. Na zakończenie debaty Grzegorz Napieralski podziękował młodzieżówkom za aktywny udział w debacie i za zadawanie mądrych pytań. "Jestem zadowolony z rozmowy i z tego, że Polacy potrafią rozmawiać. W Polsce jest miejsce dla wszystkich" powiedział na zakończenie spotkania Napieralski.

(informacja własna)