Akcję „Stop Wypadkom” przeprowadzono w SP nr 1

Akcję „Stop Wypadkom” przeprowadzono w SP nr 1
fot. Dzieci z klas I-III dowiedziały się jak bezpiecznie wypoczywać, bawić się oraz korzystać z różnych urządzeń domowych.
istotne.pl policja, szkoła, bezpieczeństwo, dziecko, leśnicy

W Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z bolesławieckich szkół podstawowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, Nadleśnictwa oraz z pracownikami Koncernu Energetycznego w Bolesławcu.

Głównym celem zeszłotygodniowego spotkania była popularyzacja zachowań zmierzających do podniesienia bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, w trakcie wypoczynku w lesie, nad wodą, w górach, w czasie korzystania z urządzeń elektrycznych i odpowiedzialnego zachowania w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń wysokiego napięcia.

Podczas spotkania uczniowie chętnie brali udział w prowadzonych zajęciach, uczestniczyli w licznych, proponowanych przez gości prezentacjach. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się pokazy policjantów uwidaczniające skutki nieprzestrzegania podstawowych zasad, jakie obowiązują w ruchu drogowym (np. brak fotelika samochodowego, brak zapiętych pasów).

Spotkanie uczniów z zaproszonymi gośćmi odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji "Stop Wypadkom”. Bolesławiecką akcję objął honorowym patronatem prezydent miasta. Organizatorem akcji było Krajowe Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska w Warszawie.

(informacja A. Gergont Urząd Miasta Bolesławca)