Zmiany prezydenta chcą bolesławieccy internauci

Zmiany prezydenta chcą bolesławieccy internauci
fot. www Bolesławianie korzystający z Internetu chcą zmiany prezydenta miasta. Według internautów na urząd prezydenta miasta najmniej nadaje się urzędujący prezydent.
istotne.pl ankieta, wybory

Serwis Boleslawiec.org przeprowadził tygodniową ankietę nawiązującą do zbliżających się wyborów samorządowych. W ankiecie zadaliśmy pytanie "Kto najmniej nadaje się na prezydenta?". 42% głosów oddano na obecnego prezydenta. Drugie miejsce pod względem niechęci ze strony użytkowników Internetu zajął Józef Burniak (28% głosów). Jako trzeciego internauci wskazali Karola Stasika (15%). Kolejne miejsca zajęli Wiesław Stefanik (9%) i Janusz Kalisz (6%). W ankiecie oddano 562 głosy.

Ankieta nie jest, rzecz jasna, odzwierciedleniem preferencji wyborczych całej bolesławieckiej społeczności. Na jej podstawie nie można także wyciągać zbyt dalekich wniosków. Ankieta nie jest również z gruntu przewrotna, jak sądzą niektóre osoby w komentarzach. Tak sformułowane pytanie miało zwrócić uwagę czytelników również na to, jak ważne przed oddaniem głosu jest dokładne czytanie pytań.

Kto najmniej nadaje się na prezydenta?

Roman Piotr (PiS) 42%
Burniak Józef (SLD) 29%
Stasik Karol (PO) 15%
Stefanik Wiesław (ZB) 9%
Kalisz Janusz (Komitet Obywatelski) 6%

Liczba głosów: 562
Data rozpoczęcia ankiety: 17 października 2006 11:10. Czas trwania: 6 dni.

(informacja własna)