Bolesławiecka wystawa prezentowana jest w Czeskiej Lipie

Bolesławiecka wystawa prezentowana jest w Czeskiej Lipie
fot. Muzeum Ceramiki W Czeskiej Lipie prezentowana jest wystawa o postaciach historycznych związanych z Bolesławcem. Wystawę "Śladami Słynnych Europejczyków" będzie można oglądać w Czechach do połowy listopada.
istotne.pl wystawa, czeska lipa

Przez miesiąc (od połowy października do połowy listopada) wystawa przedstawiająca najsłynniejsze postacie historyczne związane z przeszłością Bolesławca będzie prezentowana w partnerskim mieście Czeska Lipa. Ekspozycja ukazuje historię średniowiecznych kopaczy złota i budowniczych, słynnych poetów epoki renesansu, wybitnych architektów, rzeźbiarzy i ceramików oraz zakonników.

Najciekawszą część wystawy stanowi "epopeja napoleońska", w której ukazane zostały materiały o najsłynniejszych władcach i dowódcach z cesarzem Napoleonem na czele. Czescy zwiedzający mogą również zapoznać się z szerszym komentarzem w towarzyszącej ekspozycji publikacji o tym samym tytule. Wystawa jest częścią projektu Transgraniczna edukacja historyczno-przyrodnicza: "Śladami słynnych Europejczyków". Wytyczenie szlaków pieszych w Bolesławcu.

(informacja A. Olejniczak, Muzeum Ceramiki)