Zespół Jazz and Blues Project zagrał w Opałkowej Chacie

Zespół Jazz and Blues Project zagrał w Opałkowej Chacie
fot. B.org Bolesławieccy restauratorzy promują kulturę muzyczną w naszym mieście. W piątek zagrał zespół jazzowy.
istotne.pl koncert, chata, jazz, opałkowa

W sobotni wieczór zagrała w Bolesławcu grupa Jazz and Blues Project. Zespół wykonuje standardy jazzowe, bluesowe oraz własne kompozycje. Stare dobre utwory, jak "Time’s – Wasint" Ellingtona, "Summertime" Gershwin’a i "Softy" Romberga zabrzmiały w ciekawych aranżacjach, wyśpiewane przez Annę Rejdę, gościa zespołu.

"Jazz and blues project" zapraszają do wspólnego grania różnych muzyków, by wzbogacać swoje doświadczenia i repertuar. Do Opałkowej Chaty przyjechali wraz z wokalistką, Katarzyną Mirowską. Na klawiszach grał Robert Jarmużek, na basie Krzysztof Nartowski, na perkusji Kuba Szurkawski.

Muzycy zespołu Jazz and Blues ProjectMuzycy zespołu Jazz and Blues Projectfot. B.org
Chłopiec dyryguje grą zespołu muzycznegoChłopiec dyryguje grą zespołu muzycznegofot. B.org

Koncerty i wieczory muzyczne w Opałkowej Chacie odbywają się od trzech lat. Zagrali w niej Jerzy Styczyński z zespołu Dżem, Roman Puchowski, wykładowca warsztatów Blues nad Bobrem, Piotr Prządka i Bartek Miarka oraz zespoły "Pireus", "Istria" i "Blues Sound". Podczas wieczorów muzycznych można było posłuchać płyt Pink Floyd czy Phila Collinsa.

Koncerty w Opałkowej to już standard i hasło na które reagują Bolesławianie, wiedząc, że czeka ich świetna zabawa. W Opałkowej dba się o tych, którzy lubią dobrą muzykę. Dbają o nich również inne restauracje i kluby, jak choćby klub "Pegaz" i "Piwnica Paryska". Koncerty, zespoły i prezentowana muzyka, są na świetnym poziomie. Restauratorzy potrafią zadbać i o reklamę i o klienta. Wszyscy, którzy zajmują się w mieście kulturą muzyczną, mogą się od nich jedynie uczyć.