Piłkarze BKS pokonali AKS Strzegom 2:1

Znaczek BKS
istotne.pl 0 mecz, bks bolesławiec

We środę seniorzy BKS Bolesławiec rozegrali u siebie mecz 12 kolejki. Przeciwnikiem naszego zespołu był AKS Strzegom, drużyna z końca tabeli IV ligi. Goście przystąpili do meczu bez kompleksów. W 4 minucie oddali minimalnie niecelny strzał na bramkę BKS. W 10 minucie AKS objął prowadzenie. Bramka padła po rzucie rożnym. Marcin Wójcik strzałem głową pokonał Sebastiana Łokaja. Aż do 20 minuty niewiele działo się na murawie. BKS grał chaotycznie. Prawdziwą zmorą naszej drużyny były niecelne podania. W 24 minucie akcję lewą stroną boiska zapoczątkował Marek Kumoś. Zawodnik BKS podał do Pawła Rissmanna, ten przepuścił piłkę do Radka Pietkiewicza, który strzelił w poprzeczkę. To była jedna z niewielu podbramkowych sytuacji wypracowanych przez bolesławian. Więcej okazji stwarzali goście. W 36 minucie padła bramka wyrównująca. Bramkarza AKS, strzałem w długi róg, pokonał Łukasz Akacki. W 45 minucie ten sam piłkarz zagrał do Pawła Rissmanna ale ten strzelił zbyt słabo i bramkarz gości bez problemu złapał piłkę.

Zawodnik gości przewraca Jacka JasińskiegoZawodnik gości przewraca Jacka Jasińskiegofot. M. Zabawa

Druga połowa zaczęła się od groźnej akcji bolesławian. W 48 minucie, po strzale Roberta Nitarskiego, gości uratował słupek. W 55 minucie było już 2:1 dla BKS. Radek Pietkiewicz przepuścił piłkę do Pawła Rissmanna, który lekkim strzałem z lewy róg ustalił wynik meczu. To co się działo na boisku później można określić "bolesławiecką drogą przez mękę". W 57 minucie bramkarz strzegomian zobaczył drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Co ciekawe goście przyjechali bez rezerwowego bramkarza, więc na bramce stanął strzelec bramki, Marcin Wójcik. Od tego momentu bolesławianie grali w liczebnej przewadze ale mimo tego nie potrafili zagrozić bramce gości. Mimo prowadzenia gra BKS przypominała "walenie głową w mur". Niecelnie strzelali Łukasz Akacki i Radek Pietkiewicz. W 84 minucie z najbliższej odległości fatalnie spudłował Paweł Rissmann. W końcowym czasie gry boisko za dwie żółte kartki musiał opuścić Tomasz Krzywonos (BKS) i Sebastian Bęś (AKS). Po bardzo słabym meczu BKS Bolesławiec pokonał AKS Strzegom 2:1.

Strzelcy bramek dla BKS: Paweł Rissmann i Łukasz AkackiStrzelcy bramek dla BKS: Paweł Rissmann i Łukasz Akackifot. M. Zabawa