W sztafetowych biegach przełajowych rywalizowali uczniowie

W sztafetowych biegach przełajowych rywalizowali uczniowie
fot. MOSiR Reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i powiatu bolesławieckiego startowały w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody rozegrano na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego.
istotne.pl zawody, mosir, sztafeta, bieg

W czwartek odbyły się Mistrzostwa Mistrzostwa Miasta i Powiatu Bolesławieckiego Szkół Gimnazjalnych i Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej.

Szkoły Podstawowe

Reprezentacje szkół podstawowych liczyły po 10 osób. Dziewczęta miały do przebiegnięcia 10x800 m, chłopcy 10x1000 m. W klasyfikacji końcowej liczył się czas jaki uzyskali wszyscy zawodnicy z danej drużyny. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje jedynki i dwójki. Wśród chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1. II miejsce zajęła reprezentacja SP nr 4. Na III miejscu znaleźli się chłopcy z dwójki.

Chłopcy na podiumChłopcy na podiumfot. MOSiR

Gimnazja

Dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt miały do przebiegnięcia 10x1000 m, chłopcy mieli do pokonania dystans 10x1200 m. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum nr 2, przed Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3. W kategorii chłopców zwyciężyło również Gimnazjum nr 1, przed dwójką, trójką i IV Prywatnym Gimnazjum. Organizatorem biegowych zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dziewczyny na podiumDziewczyny na podiumfot. MOSiR

(informacja MOSiR Bolesławiec)