Turniej rugby w Kobierzycach wygrał TOP Husar

Rugbysta
fot. istotne.pl Rugbyści TOP Husar Bolesławiec wygrali turniej rugby w Kobierzycach. Bolesławianie zajmują czwarte miejsce w Polsce, czterech z nich zostało powołanych do kadry narodowej.
istotne.pl 0 top bolesławiec, turniej, rugby, husar

W sobotę w Kobierzycach odbyły się kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski w Rugby. W zawodach wystąpiło 10 zespołów. Pierwsze miejsce wywalczył TOP Husar Bolesławiec (12 punktów). Za bolesławianami uplasowała się Arka Rumia (8 punktów) i RK Rafineria Jasło (5 punktów). Po turnieju w Kobierzycach drużyna TOP Husar Bolesławiec zajmuje czwarte miejsce w Polsce.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Zawodnicy TOP Husar otrzymali również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Szydłowski. Najlepszym zawodnikiem młyna i ataku został Krzysztof Wiatr. Obaj rugbyści wraz z Jakubem Lisiewskim i Markiem Burniakiem otrzymali powołanie do kadry narodowej.

Fakt, że czterech bolesławian zasili kadrę Polski trzeba uznać za duży sukces, tym bardziej, że wybrał ich wybrał trener polskiej kadry rugby, Krzysztof Ciesielski. Selekcjoner obserwował turniej w Kobierzycach. Zawodnicy powołani do kadry będą reprezentować nasz kraj w międzynarodowym turnieju w Monachium.

Aktualizacja 2006-09-26 18:00

W Międzynarodowym Turnieju Rugby w Monachium TOP Husar Bolesławiec zajął piąte miejsce. W zawodach wystartowały 23 drużyny z całego świata, m.in. z USA, Anglii, Portugalii, Włoch, Belgii, Hiszpanii, Australii, Fidżi oraz reprezentacja Polski. Drużynę narodową reprezentowało czterech zawodników TOP Husar Bolesławiec. Polacy po czterech zwycięstwach w grupie przegrali w ćwierćfinale z Anglią 24:14.

Już wkrótce TOP Husar Bolesławiec zagra w Krakowie, w finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski. W zawodach tych uczestniczyć będzie tylko 10 najlepszych zespołów z całego kraju, wyłonionych w kilkunastu turniejach eliminacjach spośród 49 drużyn.