W III Lidze Brydża Sportowego prowadzi „Prnjavor”

W III Lidze Brydża Sportowego prowadzi „Prnjavor”
fot. M. Zabawa "Prnjavor" Bolesławiec udanie rozpoczął brydżowe rozgrywki. Nasza drużyna zajmuje I miejsce w III lidze.
istotne.pl sportowy, brydż, karty

W sobotę rozpoczęły się rozgrywki III Ligi Brydża Sportowego. Do rywalizacji przystąpiły dwie nasze drużyny "Prjavor Bolesławiec" i "Pogrom Bolesławiec". Pierwsze mecze odbywały się we Lwówku Śląskim."Prnjavor Bolesławiec" odniósł komplet 5 zwycięstw, obejmując prowadzenie w tabeli z dorobkiem 108 VP. Bolesławianie pokonali zespoły:

  • Piast Lubań 22:8
  • Bolko Szczawno Zdrój 20:10
  • ODK Jelenia Góra 24:6
  • Kwisa Świeradów 22:8
  • Pogrom Bolesławiec 20:10

Drużyna grała w składzie: Jarosław Molenda (kapitan), Jerzy Olenderek, Antoni Ochot, Artur Winkler, Andrzej Kaźmierczak i Jacek Rutowicz. Tak udany początek sezonu jest rekordem klubowym. Jeszcze nigdy w historii występów trzecioligowych naszej drużynie w czasie jednego zjazdu (5 meczy) nie udało się zdobyć tylu punktów.

Znacznie gorzej poszło drugiej bolesławieckiej drużynnie. Po lwóweckich rozgrywkach "Pogrom" zamyka ligową tabelę z dorobkiem 44 VP. Na wynik ten składa się jeden remis z Kwisą Świeradów 15:15 oraz 4 porażki. Zespół "Pogrom" grał w składzie: Roland Lippik, Jacek Baranowski, Krzysztof Grela, Tadeusz Kowalik, Jerzy Zatylny, Jerzy Snopczyński i Sławomir Zimniak (kapitan).

Kolejny zjazd ligowy odbędzie się w listopadzie w Brzegu Dolnym. Obie bolesławieckie drużyny rozegrają wtedy kolejne 5 spotkań. Zakończenie I fazy eliminacyjnej nastąpi w grudniu, po czym 6 czołowych zespołów będzie walczyło awans do II ligi.

(informacja J. Molenda)