W Gromadce odbył się Międzygminny Turniej Siatkówki

W Gromadce odbył się Międzygminny Turniej Siatkówki
fot. Marcin Zabawa Siatkarze z Gromadki zajęli drugie miejsce w Międzygminnym Turnieju Siatkówki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starego Łomu (Gmina Chojnów).
istotne.pl gromadka, turniej, chojnów, siatkówki

W niedzielę w hali sportowej w Gromadce rozegrano turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami reprezentującymi gminę wiejską Chojnów oraz gminę Gromadka. Gospodarze do zawodów wystawili 5 sześcioosobowych zespołów z terenu gminy: Nowa Kuźnia, Gromadka, Krzyżowa, Różyniec, Modła. Gminę Chojnów reprezentowały dwa zespoły wywodzące się ze Starego Łomu (siatkarze ze Starego Łomu są mistrzami gminy Chojnów).

Siatkarze na boiskuSiatkarze na boiskufot. T. Matyjewicz

W rozgrywkach bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci I drużyny ze Starego Łomu. W finałowym spotkaniu, w dwóch krótkich setach, goście wysoko pokonali siatkarzy z Gromadki. W meczu o trzecie miejsce w turnieju zwyciężyła drużuna z Krzyżowej, pokonując w trzech setach reprezentację Różyńca.

Zawody zostały zorganizowane pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce. Kolejną, planowaną na weekend (17-18 marca) imprezą sportową w Gromadce, będzie turniej piłki nożnej halowej dziewcząt.

(informacja i zdjęcie T. Matyjewicz)