Prnjavor Bolesławiec awansował do II ligi brydża

Prnjavor Bolesławiec awansował do II ligi brydża
fot. M. Zabawa Drużyna Prnjavor Bolesławiec wygrała rozgrywki III ligi i awansowała do II ligi Brydża Sportowego.
istotne.pl prnjavor, brydż

Drużyna bolesławieckich brydżystów Prnjavor Bolesławiec zwyciężyła w rozgrywkach III Ligi Brydża Sportowego, uzyskując tym samym bezpośredni awans do II ligi. Od samego początku rozgrywek w październiku ubiegłego roku nasza drużyna objęła prowadzenie i do samego końca powiększała jedynie przewagę nad rywalami.

Ostatni finałowy zjazd odbył się w Bolesławcu w miniony weekend. Uczestniczyło w nim 6 najlepszych drużyn, które rozegrały między sobą rewanżowe mecze systemem "każdy z każdym". Bolesławianie przystępowali do tego zjazdu w komfortowej sytuacji, mając ogromną przewagę (78 punktów meczowych) nad drugim w tabeli zespołem. Mimo dużej przewagi nasi zawodnicy nie zlekceważyli rywali i już w pierwszym dniu zmagań odnieśli komplet 3 zwycięstw, zapewniając sobie awans do II ligi. W niedzielę dołożyli kolejne 4 zwycięstwo oraz doznali minimalnej porażki w ostatnim meczu, co nie miało już jednak znaczenia.

Mężczyźni grają w brydżaMężczyźni grają w brydżafot. J. Molenda

Na łączny wynik 96 punktów meczowych złożyły się zwycięstwa z AZS Politechniką Wrocław (25:5), z Włókniarzem Kudowa (20:10), z ODK Jelenia Góra (17:13), z Piastem Lubań (20:10) oraz nieznaczna porażka z Turbo Wrocław (14:16).

W całych rozgrywkach drużyna Prnjavora rozegrała 25 meczów, z których 21 zakończyła zwycięsko, jeden mecz zremisowała oraz doznała 3 minimalnych porażek. Łączny wynik 474 punktów jest fantastycznym osiągnięciem, zaś przewaga nad drugim w tabeli zespołem Turbo Wrocław (85 punktów) jest rekordową w historii rozgrywek.

Mężczyźni grają w brydżaMężczyźni grają w brydżafot. J. Molenda

Drużyna Prnjavora występowała w następującym składzie: Jarosław Molenda (kapitan), Antoni Ochot, Artur Winkler i Jerzy Olenderek, Jacek Rutowicz, Andrzej Kaźmierczak, Marek Drecki i Norbert Wolski. Uzyskany awans ma historyczny wymiar dla bolesławieckiego brydża. Pierwszy raz bowiem Bolesławiec będzie reprezentowany na tym szczeblu rozgrywek. Początek drugoligowych zmagań brydżystów rozpocznie się w październiku.

(informacja i zdjęcia J. Molenda)