„Bezmiar sprawiedliwości” pokaże kino Orzeł

„Bezmiar sprawiedliwości” pokaże kino Orzeł
fot. Piotr Fiuk Od piątku w Orle wyświetlany będzie nowy film Wiesława Saniewskiego, dramat sądowy "Bezmiar sprawiedliwości". W obrazie zobaczymy m.in. Jana Frycza, Jana Englerta i Artura Barcisia. Jedną z głównych ról gra bolesławianin Robert Olech.
istotne.pl orzeł, kino, film, robert, olech, bezmiar, sprawiedliwości

Wiesław Saniewski (słynny "Nadzór", "Obcy musi fruwać", dokument o Marku Hłasce "Wracając do Marka") tym razem nakręcił oparty na faktach dramat prawniczy. Kanwą obrazu jest autentyczna historia Jerzego Kutra (w tej roli Artur Żmijewski), który – mimo braku dowodów – został oskarżony o zamordowanie swej ukochanej, dziennikarki telewizyjnej w ósmym miesiącu ciąży, i skazany na 25 lat więzienia. Olech wciela się tutaj w rolę Łukasza, młodego absolwenta prawa, który pragnie dowiedzieć się, czy Kuter naprawdę był winny.

Film wyświetlany będzie od 9 do 18 marca. Wszystkie seanse wieczorne rozpoczynają się o 20:15. 10 marca po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu oraz aktorami – Robertem Olechem i Bożeną Stachurą (w "Bezmiarze sprawiedliwości" w roli sędzi). Co istotne, bolesławianie będą mieli okazję zobaczyć ten obraz równocześnie z mieszkańcami największych miast Polski. Bilety kosztują 12 i 14 zł.

(informacja GA)