Tablice rejestracyjne aut mają promować nasze miasto

Tablice rejestracyjne aut mają promować nasze miasto
fot. Marcin Zabawa Już wkrótce mieszkańcy Bolesławca będą mogli się zaopatrzyć w ramki do tablic rejestracyjnych z napisem "Bolesławiec – Miasto Ceramiki". To nowy pomysł władz miasta na jego promocję.
istotne.pl ceramika, promocja, tablica, rejestracyjna, ramka

Slogan reklamowy nie przysporzył żadnego problemu pomysłodawcom. Nasze miasto od zawsze kojarzone jest przecież z ceramiką. Niebieskie ramki pojawiły się najpierw na rejestracjach trzech służbowych samochodach Urzędu Miasta. Wzbudziły spore zainteresowanie bolesławian. Urzędnicy postanowili pójść za ciosem. Niedługo każdy rejestrujący swój samochód otrzyma taką właśnie podkładkę. Szacuje się, że jej koszt wyniesie około 2 zł. Dla porównania – za ramkę zakupioną w sklepie lub przez Internet zapłacilibyśmy od 5 do 10 zł. Władze miasta rozważają jeszcze kwestię dystrybucji podkładek.

Czy nowa reklama okaże się skuteczna? Według danych Starostwa w całym powiecie bolesławieckim zarejestrowanych jest 30 tysięcy samochodów. Żyjemy w czasach globalizacji. Ciągle się gdzieś przemieszczamy, podróżujemy. Być może dzięki napisowi pod naszą tablicą rejestracyjną ktoś z drugiego krańca Polski po raz pierwszy zetknie się z nazwą naszego miasta. I być może zechce je odwiedzić. Na pewno będzie to stosunkowo niedrogi sposób na zamanifestowanie lokalnego patriotyzmu.

(informacja GA/MZ)