Akademia Malucha zaprezentowała sztukę „Bałwankowo”

Akademia Malucha zaprezentowała sztukę „Bałwankowo”
fot. Marcin Zabawa Sztukę "Bałwankowo" zaprezentowały dzieci z Akademii Malucha Młodzieżowego Domu Kultury. Mali aktorzy zadedykowali swój występ babciom, dziadkom, rodzicom i krewnym.
istotne.pl dziecko, mdk, przedstawienie, bałwankowo

W czwartek w Auli Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowano przedstawienie "Bałwankowo". W rolach głównych wystąpiły 4 i 5 latki z działającej w MDK Akademii Malucha. Przedstawienie przygotowała Renata Dorosz. "Bałwankowo" to bajka o bałwanku Stefanku.

Dzieci na scenieDzieci na sceniefot. Marcin Zabawa
Dziewczynka i chłopiec na scenieDziewczynka i chłopiec na sceniefot. Marcin Zabawa

Bałwanek był smutny, bo nie miał babci. Szukał więc babci i prosił o pomoc kotka, sikorkę i zajączka. Niestety żadne z napotkanych zwierzątek mu nie pomogło. Stefankowi pomogły za to inne bałwanki. Wezwały one na pomoc zimową wróżkę, a ta wyczarowała bałwankowi babcię.

Dzieci na scenieDzieci na sceniefot. Marcin Zabawa
Publiczność na przedstawieniu BałwankowoPubliczność na przedstawieniu Bałwankowofot. Marcin Zabawa

Przedstawienie "Bałwankowo" pierwotnie miało być zaprezentowane kilka tygodni wcześniej, przy okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wystawieniu sztuki w terminie przeszkodziła grypa na którą chorowały dzieci. Dzieci- aktorzy czwartkowego przedstawienia uczestniczą w zajęciach Akademii Malucha, działającej w MDK. Oprócz zajęć teatralnych odbywają się tam m.in. zajęcia z rytmiki i malowania.

(informacja i zdjęcia MZ)