Uczniowie dostali stypendia socjalne

Uczniowie dostali stypendia socjalne
fot. sxc.hu Koniec kłopotów z wypłatą unijnych stypendiów socjalnych. Za okres wrzesień-grudzień bieżącego roku każdy stypendysta otrzymał 400 zł.
istotne.pl starostwo, stypendium, pieniądze

Są dobre wieści na temat zaległych pieniędzy z zeszłorocznego projektu stypendialnego (rok szkolny 2005/2006). Pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Bolesławcu informują, że 22 grudnia na konto starostwa trafiła ostatnia transza pieniędzy na wypłatę stypendiów unijnych (finansowanych m.in. z Europejskiego Funduszu Społecznego). Pieniądze te, w sumie ponad 435 tys. złotych, trafiły już do ponad sześciuset stypendystów (w ostatnich trzech dniach). To pozwala zakończyć drugi już, realizowany przez powiat, projekt stypendialny. Pierwszy dotyczył roku szkolnego 2004/2005.

"Projekt dał się mocno we znaki i stypendystom, i urzędnikom wydziału. Ministerialne procedury były zawiłe, a wydatki były refundowane na podstawie faktur i innych dokumentów. Na szczęście problem ten nie dotyczy już obecnych beneficjentów" mówi Alicja Krzyszczak z Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego. Uproszczenie zasad wypłacania stypendiów pozwoliło na terminową wypłatę pierwszych pieniędzy z tegorocznego projektu. Każdy stypendysta za okres wrzesień-grudzień bieżącego roku otrzymał 400 zł.

Wszystkie osoby, które nie zostały jeszcze objęte pomocą stypendialną, a zainteresowane są możliwością uzyskania stypendium, proszone są o kontakt z panią Alicją Krzyszczak z Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, Plac Piłsudskiego 2, pokój 708, VII piętro; tel.: 075 735 1877 lub 735 1878.

(informacja płatna, opracowanie D. Kwaśniewski)