Radni miejscy uchwalili budżet na 2007 rok

Radni miejscy uchwalili budżet na 2007 rok
fot. b.org Uchwalenie budżetu na 2007 rok było najważniejszym punktem IV sesji Rady Miasta.
istotne.pl rada miasta, sesja, budżet, radny

Głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu miasta na 2007 rok. Przed głosowaniem nad uchwałą budżetową doszło do polemiki między prezydentem Piotrem Romanem a radnym Platformy Obywatelskiej Cezariuszem Rudykiem. Przedstawiciel opozycji zapowiedział, że radni Platformy wstrzymają się od głosu nad budżetem, i jednocześnie skrytykował założenia budżetowe.

Piotr Roman odpierał krytykę tłumacząc, że radni opozycji mieli możliwość wcześniejszej pracy nad projektem budżetu, lecz nie zgłaszali poprawek. Z tym stwierdzeniem nie chciał się zgodzić Cezariusz Rudyk, który argumentował, że było zbyt mało czasu, aby wnosić poprawki do budżetu. Ostatecznie budżet został uchwalony przy 13 głosach za i 7 wstrzymujących się. Dochody w przyszłorocznym budżecie mają osiągnąć prawie 125 mln zł, wydatki mają przekroczyć 145 mln.

Poza uchwałą budżetową radni zdecydowali także o zaciągnięciu kredytu bankowego na przebudowę i przystosowanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych Szkoły Podstawowej nr 2. Zdecydowali także o zaciągnięciu kredytu na rozbudowę i termomodernizację budynku Gimnazjum Samorządowego nr 2. Radni podjęli również uchwały w sprawie Programów Zdrowotnych Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz Statutu Miasta Bolesławiec.

(informacja MZ)