Dream Team z Kruszyna najlepiej układa puzzle

Dream Team z Kruszyna najlepiej układa puzzle
fot. sxc.hu W Kruszynie odbył się I Maraton Układania Puzzli MAUPa. W zawodach wystartowało dziewięć drużyn. Zwyciężyły dziewczyny z ekipy Dream Team z Kruszyna
istotne.pl gokis, maupa, puzzle

Zawody w układaniu puzzli rozpoczęły się w sobotę o 11:00 w Domu Ludowym w Kruszynie. Puzzlową rywalizację rozpoczęły dzieci. 9 i 11-latkowie mieli za zadanie ułożyć samodzielnie obraz z bajek, składający się z 120 elementów. Na to zadanie 30 minut potrzebowała Justynka Scholc z Łazisk. O kilka puzzli wolniejszy był Maciek Zielonka z Kruszyna.

O godzinie 16:00 rozpoczęła się część turnieju dla dorosłych. Przedstawiciele 9 drużyn wylosowali stoliki i z ochotą przystąpili do układania. Czteroosobowe drużyny miały za zadanie ułożyć obraz składający się z 1000 elementów. Jak trudna i czasochłonna to sztuka mogą stwierdzić jedynie ci, którzy sami spróbowali. W czasie trwania zawodów na scenie zaprezentowały się dwa zespoły. Pierwszy z nich to rockowy zespół, ćwiczący na co dzień w sali zebrań w Bolesławicach. Po nim wystąpił 59-700 Quartet, który zagrał dla uczestników kilka utworów, będących mieszanką jazzu, funky i rocka

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Pierwsza i zarazem zwycięska ekipa zakończyła układanie około godziny 19:45. Drużyna o nazwie Dream Team zwyciężyła w puzzlowym maratonie. Mistrzynie w układaniu puzzli to: Weronika Pawlikowska, Teresa Mularczyk, Edyta Pawlikowska i Brygida Laudani. Zwyciężczynie otrzymały walizki na kółkach, puchar z puzzli, dyplom i mnóstwo gratulacji. Drugie miejsce wywalczyły Puzzelinki w składzie: Agnieszka Kołodziej, Anna Szopińska, Bożena Wieczorek i Magdalena Sulik. Dziewczyny zakończyły układanie puzzli o godzinie 21:00. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca firmę Bader: Tomasz Stadnik, Michał Juszczyk, Marek Skarbież i Monika Cieśla. Czwarte miejsce zajęła mieszana drużyna WuBe i Bolec. Kolejne miejsce zajęła ekipa Domisi z Łazisk. Szóstą lokatę wywalczyła reprezentacja stowarzyszenia KAH. Równorzędne siódme miejsce przyznano dwóm drużynom: EMKA i MOSiR. Drużyny te nie ukończyły obrazów, lecz ze względu na zmęczenie i późną godzinę (godzina 22:30) postanowiły zakończyć układanie. Zawodów nie ukończyła również drużyna z Kraszowic, która pechowo wylosowała najtrudniejszy zestaw.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Na I Maratonie Układania Puzzli MAUPa nie zabrakło kibiców. Dla nich również przygotowano liczne atrakcje. Wśród nich były łamigłówki umysłowe (np. sudoku) i manualne, za które zbierali małe punkty. Te punkty można było potem wymienić na nagrody w bufecie, przygotowanym przez restaurację Oleńka z Brzeźnika. Restauracja Oleńka była także sponsorem nie tylko drobnych upominków dla widzów, ale także nagród dla zawodników. Dwie drużyny za zdobycie II i III miejsca będą miały okazję spotkać się na uroczystej kolacji w Brzeźniku. Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy i kibice puzzlowego maratonu są zdania, że impreza była udana. Kilka drużyn już zadeklarowało swoje uczestnictwo w następnej edycji MAUPy. Mistrzynie czyli Dream Team z Kruszyna zapowiadają, że nie oddadzą mistrzowskiego tytułu. Czy tak się stanie, przekonamy się w przyszłym roku.

Boleslawiec.org był patronem medialnym wydarzenia.