Bolesławianie mają medale w trójboju rakietowym

Bolesławianie mają medale w trójboju rakietowym
fot. K. Szwajkowska Krystyna Szwajkowska i Norbert Stolicki udanie zaprezentowali się w IX Ogólnopolskim Trójboju Rakietowym w Szczecinie. Bolesławianie przywieźli do naszego miasta złoto i dwa srebra
istotne.pl norbert, krystyna szwajkowska, stolicki

IX Ogólnopolski Trójbój Rakietowy rozegrano w weekend. Do Szczecińskiego Ośrodka Tenisowego zjechało ponad 40 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Na turnieju wystąpiła także dwójka bolesławian: Krystyna Szwajkowska, badmintonistka oraz Norbert Stolicki, tenisista stołowy. Krystyna Szwajkowska zdobyła złoto w grze pojedynczej kobiet. W eliminacjach pokonała dwie zawodniczki ze Szczecina. W półfinale zmierzyła się z Martą Jankowską, utytułowaną tenisistką ziemną ze Szczecina. Bolesławianka wygrał ten pojedynek wynikiem 49:36. W finale nasza zawodniczka gładko pokonała Magdę Kamińską z Bogatyni, brązową medalistkę Mistrzostw Polski w racketlonie, rożnicą 23 punktów.

Udany występ odnotował także Norbert Stolicki. Bolesławianin zdobył dwa srebrne medale. Nasz tenisista pokonał wszystkich przeciwników w eliminacjach i w półfinale gry pojedynczej. Dopiero w finale musiał uznać wyższość Roberta Wyszyńskiego z Choszczna. Mecz ten zakończył się zwycięstwem zawodnika z Choszczna różnicą 11 punktów. W grze podwójnej Norbert Stolicki występował wraz z Piotrem Sewerynem z Wrocławia. Obaj zawodnicy zwyciężyli cztery pojedynki. Dopiero w finale ulegli parze Leszek Borys i Robert Wyszyński z Choszczna (Mistrzowie Polski w Racketlonie z 2004 i 2005 roku).

Trójbój rakietowy

Trójbój rakietowy to rywalizacja w trzech dyscyplinach sportu, w których używa się rakietki: tenisie stołowym, badmintonie i tenisie ziemnym. Jest to jednoczesna rywalizacja "twarzą w twarz" przeciwników w każdej z tych dyscyplin, a nie osobne turnieje. Osoba z pary przeciwników, która zdobędzie więcej pojedynczych punktów po zsumowaniu wszystkich trzech dyscyplin, awansuje do kolejnej rundy.