Spektakl „Serenada” wystawiono w Teatrze Starym

Spektakl „Serenada” wystawiono w Teatrze Starym
fot. T. Gąsiorowski Aktorzy zaprezentowali zabawny spektakl, którego akcja działa się również poza sceną teatru.
istotne.pl spektakl, tygrys ogłuszony domem

Z okazji Światowego Dnia Kobiet grupa teatralna Tygrys Ogłuszony Domem zaprosiła widzów do obejrzenia spektaklu "Serenada" Sławomira Mrożka. Bohaterkami są kury, nad którymi czuwa kogut. Grozi im jednak niebezpieczeństwo. Wszystko za sprawą lisa, który pod postacią kochanka wabi je słodkimi dźwiękami serenady, granymi pod oknami kurnika. Kogut stara się wypędzić nieproszonego gościa, jednak daje się złapać w pułapkę, co przypłaca własnym życiem.

Brak opisuBrak opisufot. T. Gąsiorowski

Spektakl został przygotowany w ciekawy sposób. Aktorzy wykorzystali do gry nie tylko scenę, ale również widownię teatru. Balkon służył za okna kurnika. Lis zajmował miejsce bezpośrednio przed widownią. Efektowny był moment, w którym aktor zszedł z balkonu na scenę po drabinie. Ciekawe były również "pojedyncze obrazy", uzyskane dzięki szybkiemu gaszeniu i zapalaniu oświetlenia.

W przedstawieniu wystąpili: Paulina Aleksandrzak, Ewelina Paukowska, Kinga Pokojowy, Krzysztof Laudański, Grzegorz Roman, Kamil Stankiewicz. Spektakl wyreżyserowała Urszula Frąszczak-Matyjewicz.