Jest wystawa Magdaleny Koniecznej i jej uczniów

Jest wystawa Magdaleny Koniecznej i jej uczniów
fot. B.org Miejska Biblioteka Publiczna prezentuje prace Magdaleny Konicznej i jej uczniów. Na wystawie można obejrzeć malarstwo, grafikę i tkaniny artystyczne.
istotne.pl wystawa, konieczna, sztuka, magdalena

Prace Magdaleny Koniecznej i jej 40 uczniów są prezentowane w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej. Najmłodszy autor prac ma 4 lata. Uczniowie na co dzień biorą udział w zajęciach w Pracowni Tkaniny i Malarstwa oraz Pracowni Grafiki Warsztatowej i Rysunku Młodzieżowego Domu Kultury. Oprócz tradycyjnych technik malarskich (tempera, akwarela, pastel) poznają nowe: batik, patchwork, nadruk na tkaninie. W zakresie grafiki tworzą linoryt, gipsoryt, wkraczają w tajniki druku płaskiego i wklęsłego, podstaw kompozycji i projektowania. Wykonują również grafikę użytkową: ex libris, plakat, ilustrację, formy reklamowe.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Magdalena Konieczna jest bolesławianką. Urodziła się w 1975 roku. Ukończyła Wydział Artystyczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom uzyskała w pracowni grafiki warsztatowej w 1999 roku. W 2002 ukończyła studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa i public relations na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią.

Wystawa będzie czynna do 17 marca. Prace prezentowane na wystawie można kupić. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację pleneru plastycznego dla dzieci.

Zobacz także

Magdalena Konieczna