Pracownik „Sejfu” jest ścigany listem gończym

Pracownik „Sejfu” jest ścigany listem gończym
fot. www Dariusz Krzonkała z Punktu Opłat "Sejf" w Bolesławcu jest podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy ponad 50 osób.
istotne.pl pieniądze, dariusz, sejf, krzonkała

Bolesławiecka prokuratura opublikowała list gończy za Dariuszem Krzonkałą, który podejrzany jest o przywłaszczenie ponad 85 tys. złotych. Poszukiwany mężczyzna pracował w Punkcie Opłat, jest mężem właścicielki "Sejfu".

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że od 16 stycznia do 12 lutego 2006 mężczyzna przywłaszczył powierzone mu przez 54 klientów pieniądze w łącznej kwocie 85 702 złotych. Krzonkała ukrywa się, dlatego wydano za nim list gończy i z góry zdecydowano o areszcie, gdy uda się go złapać.

Sprawa ma charakter rozwojowy, na policję i do prokuratury zgłaszają się kolejne pokrzywdzone osoby. Krzonkale grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Aktualizacja 2006-03-30

Boleslawiec.org nie jako pierwszy opublikował wizerunek poszukiwanego. Zrobiła to między innymi Gazeta Wrocławska Słowo Polskie w wydaniu z dnia 27 marca 2006. Dziękujemy Bernardowi za zwrócenie nam na to uwagi. Autorem zdjęcia poszukiwanego mężczyzny jest Marcin Oliva Soto, którego nazwiska - jako autora fotografii - nie znaleźliśmy na liście gończym opublikowanym przez prokuraturę i dlatego wcześniej nie podaliśmy. Oczywiście Boleslawiec.org jako pierwszy napisał o sprawie skradzionych pieniędzy.

(informacja własna)