Młodzi ludzie startowali w zawodach pływackich

Młodzi ludzie startowali w zawodach pływackich
fot. MOSiR Na krytym basenie odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w pływaniu. W kategorii Gimnazjów zwyciężyła dwójka, wśród Szkół Podstawowych najlepsza była czwórka.
istotne.pl mosir, pływanie, gs 2

Drużynowe Mistrzostwa Bolesławca w pływaniu odbyły się w piątek. Młodzi ludzie z bolesławieckich gimnazjów i szkół podstawowych rywalizowali w sztafetach pływackich. Gimnazjaliści pływali zespołowo na dystansie 10x40 metrów stylem dowolnym, zaś uczniowie szkół podstawowych sztafetą 8x20 metrów również stylem dowolnym..

Gimnazja

W kategorii dziewcząt wystartowała tylko reprezentacja Gimnazjum nr 2 i to ona zajęła pierwsze miejsce. Wśród chłopców zwyciężyła reprezentacja tego samego gimnazjum. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Gimnazjum nr 3 i II Prywatnego Gimnazjum.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR
Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Szkoły Podstawowe

Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęła Szkoła Podstawowa nr 4. W kategorii dziewcząt, jak i chłopców, czwórka nie miała sobie równych. Drugie miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców przypadło dwójce. Na trzecim miejscu w kategorii dziewcząt znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR
Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do zawodów strefy jeleniogórskiej. Na tym szczeblu rywalizacji będą nas reprezentować dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum numer 2 i chłopcy z Gimnazjum nr 3. W zawodach strefy jeleniogórskiej wystąpią także dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2. Mistrzostwa Bolesławca w pływaniu zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.