Alan Stulin jest piłkarskim reprezentantem Polski

Alan Stulin jest piłkarskim reprezentantem Polski
fot. B.org Alan Stulin wystąpi w piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 16. Młodzieżowy piłkarz FC Kaiserslautern pochodzi z Bolesławca.
istotne.pl piłka nożna, alan stulin

W piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 16 wystąpi syn byłego piłkarza BKS Sławomira Stulina. Alan Stulin mieszka w Niemczech i gra w młodzieżowej drużynie FC Kaiserslautern. Został powołany do młodzieżowej kadry Polski jako jeden z kilku graczy występujących w młodzieżowej Bundeslidze.

"Po jednym z turniejów zadzwonił do mnie trener kadry i zaproponował grę w reprezentacji Polski" mówi Alan Stulin. Młody piłkarz nie kryje radości, że będzie mógł reprezentować nasz kraj. W drodze na zgrupowanie do Zielonej Góry Alan zatrzymał się w Bolesławcu, w swoim rodzinnym mieście. "Nie zapomniałem polskiego języka" żartuje młody piłkarz FC Kaiserslautern. Choć do Niemiec wyjechał 14 lat temu z naszym miastem nadal wiele go łączy. "W Bolesławcu mam rodzinę. Została tu babcia, wujek i ciocia. Wracam tutaj, jak czas mi pozwala" dodaje reprezentant Polski.

Reprezentacja Polski wystąpi w Belgii

Pierwsze konsultacje szkoleniowe nowopowołanej kadry odbyły się w Gdańsku. Od 1 do 3 marca odbywać się będzie zgrupowanie piłkarzy w Zielonej Górze. Po nim reprezentacja Polski uda się na turniej do Belgii. 6 marca Polacy zagrają ze Słowacją. Dwa dni później reprezentacja Polski zmierzy się z Serbią i Czarnogórą, natomiast 10 marca polskich piłkarzy czeka pojedynek z Belgią.

Zobacz także

Polska kadra U-16 na turnieju w Belgii