Agencja opłat Sejf oszukała ludzi

Agencja opłat Sejf oszukała ludzi
fot. B.org Agencja opłat Sejf nie zrealizowała co najmniej kilkudziesięciu zleceń. Pieniądze klientów, którzy dokonali wpłat w agencji, nie dotarły do miejsca przeznaczenia.
istotne.pl oszustwo, pieniądze

Od połowy zeszłego tygodnia zamknięte są punkty agencji opłat Sejf w Bolesławcu. W punkcie przy ulicy Mickiewicza na drzwiach nie ma żadnych informacji, nawet wyjaśnienia, co jest powodem zamknięcia punktu. W oddziale agencji przy ulicy Łukasiewicza klientów witają jedynie kartki informujące, że agencja została przeniesiona do mieszczącego się obok Domu Chleba. Ekspedientka z Domu Chleba wyjaśnia, że kiosk agencji na moment pojawił się w tym lokalu ale zaraz potem został zabrany. Podobnie sytuacja wygląda w trzecim punkcie Agencji Sejf przy ulicy Starzyńskiego. W jednym z tamtejszych lokali usługowych zostało puste pomieszczenie kasowe.

Agencja Sejf zamknęła wszystkie trzy punkty w połowie zeszłego tygodnia. Jeszcze przed zamknięciem do kas agencji przychodzili ludzie, których wpłaty nie trafiły na czas tam gdzie powinny. Pracownicy Sejfu tłumaczyli, że mają przejściowe problemy z płatnościami i że wszystkie wpłaty z lutego zostaną uregulowane. Nie wiadomo, jak wielu klientów wciąż czeka na realizację zaległych zleceń. Wiadomo natomiast, że sprawa trafiła już na policję. Obecnie w sprawie Agencji Sejf prowadzone jest dochodzenie. Policja sprawdza, ile osób zostało oszukanych i czy wszyscy zawiadamiający o tej sprawie są poszkodowanymi.

Jak uchronić się przed nieuczciwymi pośrednikami?

Agencja Sejf to nie jedyna agencja pośrednictwa finansowego działająca w Bolesławcu. Z ich usług korzysta wielu mieskzańców. Jak ustrzec się przed problemami podobnymi do tych, które przeżywają obecnie klienci Agencji Sejf? "Przed dokonaniem wpłaty w punkcie pośrednictwa finansowego trzeba zwrócić uwagę na to, czy dana firma posiada wpis do ewidencji działalności gospodarczej np: PKD 65.23Z" mówi Tomasz Skuła, przedstawiciel na teren miasta Bolesławiec Dolnośląskiej Agencji Finansowej Elixir. "Nie mniej ważne jest to, czy firma pośrednicząca posiada fundusz gwarancyjny, świadczący o jej wypłacalności. Ważne jest również, czy firma dba o zabezpieczenie transportu pieniędzy klientów i czy posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej prowadzonej działalności. W kraju było już wiele przypadków nieuczciwych firm w tej branży" dodaje Tomasz Skuła. "Często jest tak, że niższa cena nie gwarantuje rzetelności. O tym, że firma jest bezpieczna świadczy też to, że z jej usług korzystają zarówno osoby fizyczne jak i klienci instytucjonalni " mówi Skuła.