Odbył się powiatowy turniej wiedzy pożarniczej

Odbył się powiatowy turniej wiedzy pożarniczej
fot. B.org W sali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.
istotne.pl straż pożarna, turniej

W turnieju wiedzy pożarniczej wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu bolesławieckiego. "Turniej rozpoczyna się od eliminacji środowiskowych w szkołach, później są eliminacje w gminach, powiatach, województwach, a na końcu na szczeblu centralnym" mówi Piotr Florków, Komendant Gminny Straży Pożarnej w Warcie Bolesławieckiej i współorganizator turnieju. "W tym roku do turnieju dołączył się KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – dop. red.). Dzięki temu formuła konkursu została poszerzona o dodatkowe pytania z zakresu bezpieczeństwa ludzi przy pracach w gospodarstwach rolnych" dodaje Piotr Florków.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Podczas czwartkowych eliminacji uczestnicy turnieju rozwiązywali test, a następnie ustnie odpowiadali na pytania. Po podliczeniu wszystkich punktów jury w składzie Piotr Florków, Jan Rus i Jerzy Kieler wyłoniło laureatów. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Kopeć z Trzebienia. Drugie miejsce przypadło Magdzie Pitek z Ławszowej, zaś na trzeciej pozycji znalazła się Paulina Maciaszek ze Świętoszowa. Wśród gimnazjalistów zwyciężył Cezary Nalazek z Osiecznicy. Kolejne dwa miejsca zajęli Jolanta Pitek, również z Osiecznicy i Paweł Olchowa z Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu. W kategorii szkół średnich zwyciężył Dariusz Zawada z Zespołu Szkół Budowlanych. Drugie miejsce zajął Sławomir Puk z I Liceum Ogólnokształcącego. Na trzeciej pozycji znalazł się Krzysztof Boryczewski z II LO.

Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody. Wśród nich były: rower górski, mini wieża stereo, firmowe torby podróżne, plecaki oraz upominki książkowe. Zawodnicy z pierwszych miejsc poszczególnych kategorii będą reprezentować powiat bolesławiecki w wojewódzkich eliminacjach turnieju wiedzy pożarniczej.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Organizatorzy turnieju dziękują firmom, instytucjom oraz ludziom, którzy pomagali w jego organizacji. Sponsorami nagród byli: Przewodniczący Rady Powiatu, Prezydent Bolesławca, Wójt Gminy Bolesławiec, Burmistrz Nowogrodźca, Zbigniew Bożencki, Waldermar Tadajewski, Nadleśnictwa Bolesławiec, Lwówek Śląski, Chocianów, Świętoszów i Węgliniec, firma Urzędowski, sklep Shimano, Salon Mody i Sportu, Firma Accent, firma Ogniomistrz oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bolesławcu. Organizatorzy dziękują dyrektorowi Zespołu Szkół Mechanicznych Adamowi Maksymczykowi za zgodę na udostępnienie sali sportowej oraz nauczycielowi Piotrowi Russowi za pomoc w organizacji turnieju.