Zakończyły się rozgrywki piłki halowej

Zakończyły się rozgrywki piłki halowej
fot. B.org Drużyna Provita-Rolpol została mistrzem powiatu bolesławieckiego w rozgrywkach halowej piłki nożnej.
istotne.pl piłka halowa

Provita-Rolpol zajmowała po rundzie kwalifikacyjnej pierwsze miejsce w tabeli I ligi. W rundzie finałowej przeciwnikiem zespołu były Policja, Hortex i Wojsko. Mecz z Policją zakończył się remisem 2:2. W drugim meczu rundy finałowej Provita-Rolpol odniosła wysokie zwycięstwo (8:0). W meczu z Wojskiem Provita zwyciężyła 7:1. Dwa zwycięstwa i remis dały Provicie 7 punktów i stosunek bramek 17-3, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli i zwycięstwa w całych rozgrywkach.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Awanse i spadki w ligach

Z pierwszą ligą pożegnały się drużyny Bader i Auto-Linie. Spadkowicze to dwa zespoły z ostatnich miejscach tabeli, które zgodnie z zasadami rozgrywek opuszczają pierwszą ligę. W przyszłym sezonie w I lidze wystąpią zespoły Zbyszko i Masters. Obie drużyny zajęły w rundzie finałowej pierwsze i drugie miejsca w tabeli II ligi, dzięki czemu bezpośrednio awansowały do rozgrywek pierwszoligowych.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Zespoły Warta oraz Raciborowice grały baraże o utrzymanie się w pierwszej lidze. Ich przeciwnikami były dwa zespoły drugoligowe, które walczyły o awans do I ligi. Raciborowice wygrały z Radnymi Powiatu 4:2, zaś Warta wygrała z TDK Reaktywacja 3:0 walkowerem. Zespół TDK Reaktywacja został w ten sposób ukarany za niemoralne zachowanie i za zniszczenie mienia po meczach. Dzięki wygranym spotkaniom zespoły Raciborowic i Warty obroniły się w barażach i pozostały w I lidze.

Kolejne rozgrywki już za rok

Halowa piłka nożna cieszy się dużą popularnością. Organizatorzy powiatowych rozgrywek myślą już o ich kolejnej edycji. "W przyszłym roku rozgrywki z pewnością będą kontynuowane" mówi Janusz Baranowski, pomysłodawca i animator rozgrywek. Rozgrywki powiatowej piłki halowej odbywały się szósty raz. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Serwis Boleslawiec.org był patronem medialnym rozgrywek.

Zobacz także

Oficjalna strona i szczegółowe wyniki rozgrywek piłki halowej