Zmarła potrącona przez samochód kobieta

Zmarła potrącona przez samochód kobieta
fot. B.org 68-letnia kobieta została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala.
istotne.pl kierowca, wypadek

Wypadek miał miejsce nieopodal Komendy Powiatowej Policji, na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Zygmunta Augusta i Łasickiej. Do tragedii doszło we wtorek około godziny 18.00.

Kierujący samochodem Grzegorz M., 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, był trzeźwy. Młody mężczyzna po przesłuchaniu przez prokuratora nie został zatrzymany.

Wobec braku świadków wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu rozważa dwie wersje bezpośredniej przyczyny wypadku. Mogłoby nią być wtargnięcie pieszej na jezdnię bądź nie udzielenie jej pierwszeństwa przez kierującego samochodem.

Samochód był w pełni sprawny technicznie. Na miejscu wypadku uwagę zwraca brak śladów hamowania. Dlatego najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zagapienie się kierowcy. Prokuratura chce zarządzić sekcję zwłok zmarłej. Do wyjaśnienia okoliczności wypadku włączony zostanie biegły.

Niespełna trzy tygodnie temu do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Podgórnej z Karola Miarki. Wtedy 55-letnia kobieta nagle weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Badania wykazały, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.