Pielgrzymi będą odwiedzać nasz powiat

Pielgrzymi będą odwiedzać nasz powiat
fot. Rzecznik Starosty Przez powiat bolesławiecki przebiegać będzie jedna z największych tras pielgrzymkowych w Europie – Szlak Świętego Jakuba. Będzie on miał swój początek w Jakubowie w gminie Polkowice, koniec zaś w Santiago di Compostela w Hiszpanii.
istotne.pl powiat, szlak świętego jakuba

W bolesławieckim starostwie odbyło się spotkanie przedstawicieli "Bractwa Św. Jakuba Apostoła" z władzami powiatu. Bractwo jest stowarzyszeniem powołanym w celu odtworzenia Szlaku Świętego Jakuba.

W czasie spotkania w starostwie podpisano porozumienie, na mocy którego powiat włączy się w tworzenie trasy pielgrzymkowej. "Wytyczenie szlaku św. Jakuba z Jakubowa do Goerlitz pozwoli przyłączyć Dolny Śląsk do sieci europejskich dróg pielgrzymkowych św. Jakuba Apostoła, aż do Santiago di Compostela w Hiszpanii" mówi starosta Krzysztof Konopka.

Wytyczenie szlaku pielgrzymkowego jest szansą na turystyczny rozwój powiatu. Wiąże się to z zapotrzebowaniem na nowe miejsca noclegowe, domy pielgrzyma, parkingi. W przyszłości planuje się też oznakowanie tras pieszych, rowerowych, konnych dla pielgrzymów i turystów.