Rada Miasta uchwaliła budżet

Rada Miasta uchwaliła budżet
fot. b.org W przyszłym roku do miejskiej kasy ma wpłynąć ponad 100 mln złotych. Urząd Miasta chwali się, że planowane dochody gminy będą o 61% wyższe niż w kończącym się roku.
istotne.pl rada miasta, sesja

Dyskusja i głosowanie nad budżetem nie odbiegały od schematu debat i głosowań nad innymi uchwałami. Za przyjęciem budżetu opowiedziała się cała prawicowo-centrowa koalicja rządząca. Od głosu wstrzymali się przedstawiciele opozycyjnej lewicy. Nikt nie był przeciw.

Budżet został uchwalony 13 głosami za, przy 6 głosach wstrzymujących się. "To dobry budżet ale trudny do realizacji" powiedział po zakończeniu głosowania Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Małkowski.

Uchwalony właśnie budżet to plan wydatków i dochodów gminy. Plan ten przygotowuje się co roku. Zanim radni go przyjmą lub odrzucą, budżet musi zostać pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Popularne RIO, to instytucja, która pilnuje, czy samorządy wydają pieniądze zgodnie z przepisami.

Gmina Miejska Bolesławiec podlega pod Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu. Bezpośredni nadzór nad finansami naszej gminy prowadzi Zamiejscowy Zespół RIO w Jeleniej Górze.

Zobacz także

Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Miejskiej Bolesławiec