"Dziewczyna z pociągu" i Czesław Mozil na ekranie w Forum

fot. BOK-MCC Od piątku 21 października, w Kinie Forum BOK-MCC premiera polskiej komedii „ Szkoła uwodzenia Czesława M.” oraz ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat „Dziewczyna z pociągu”.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, czesław mozil

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” Czesław M. ma wszystko, czego dusza zapragnie – sławę, pieniądze, wejście na każdą imprezę, a kobiety do niego wzdychają, chociaż nie wygląda jak model. Pewnego dnia uznaje, że znudziło mu się życie celebryty i postanawia je porzucić. Przypadkiem trafia do Świnoujścia, gdzie – również przypadkiem – poznaje dwóch stoczniowców, Adam i Zygmunta, którzy pragną stworzyć własny biznes. Wspólnie we trzech wpadają na pomysł otworzenia szkoły… uwodzenia dla mężczyzn! Film Aleksandra Dembskiego jest ciepłą i optymistyczną historią o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. To komedia o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów z oryginalną ścieżką dźwiękową. W roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.


„Historia Marii” to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Dziewczyna nie potrafi komunikować się ze światem, zachowuje się jak dzikie zwierzę – boi się otaczającej ją rzeczywistości, której nie jest w stanie zobaczyć ani usłyszeć. Lekarze uznają ją za upośledzoną, ale ojciec Marie umieszcza ją w Instytucie Larnay pod Poitiers – edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Wbrew woli Siostry Przełożonej, Marie trafia pod skrzydła młodej Siostry Marguerite, która dostrzega w niej niezwykły potencjał. Za wszelką cenę stara się jej pomóc i wydobyć z otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia. Pomimo momentów zwątpienia i popełnianych błędów osiąga wreszcie sukces.


„Dziewczyna z pociągu” Załamana rozwodem Rachel codziennie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to bohaterka bestsellerowej powieści Pauli Hawkings "Dziewczyna z pociągu". Ta samotna, uzależniona od alkoholu kobieta podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

Ponadto w kinie, drugi tydzień dramatu wojennego w reżyserii Wojciecha Smarzyńskiego „Wołyń” oraz animacja dla dzieci „Bociany”.
Uwaga! Zapraszamy na dodatkowy seans filmu „Wołyń”, który odbędzie się na Sali Forum w niedzielę 23 października o godz.14.00.
Szczegóły i rezerwacja na stronie kina.