19-letni pirat spowodował dwie kolizje, ściął znak i połamał pieszego

19-letni pirat spowodował dwie kolizje, ściął znak i połamał pieszego
fot. MZ Młody kierowca Opla doprowadził do zderzenia z Audi, ściął znak na chodniku i potrącił pieszego. Pieszy trafił do szpitala.
istotne.pl potrącenie, kolizja, dolne młyny

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 października, na skrzyżowaniu ulic Wesoła i Dolne Młyny, obok siedziby Państwowej Straży Pożarnej. 19-letni bolesławianin, kierowca Opla wjechał na skrzyżowanie z ulicy Dolne Młyny (od strony centrum) i doprowadził do zderzenia z jadącym główną drogą Audi. W wyniku zderzenia Opel wpadł na chodnik, ściął znak i potrącił 34-letniego mężczyznę, który szedł chodnikiem. Rannemu mężczyźnie pomocy udzielili strażacy. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. Mężczyzna ma połamane kończyny. Jest przytomny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Spowodował dwie kolizje i potrącił pieszegoSpowodował dwie kolizje i potrącił pieszegofot. MZ

Ten sam kierowca Opla, chwilę wcześniej, spowodował kolizję z czerwonym Volkswagenem na parkingu przed sklepem Carrefour. Kierujący Oplem odjechał z miejsca zdarzenia i doprowadził do kolejnej, opisanej wyżej kolizji i potrącenia pieszego. Samochód prowadzony przez 19-latka miał bolesławieckie tablice rejestracyjne, ale o różnej numeracji. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że młody kierowca Opla dziwnie się zachowywał i że mógł być pod wpływem narkotyków.

Policja ustala szczegóły zdarzenia. Badania wykażą czy 19-latek był pod wpływem narkotyków.

Czytelniczka/KPP Bolesławiec/ii