Będzie nowa komenda - miasto dało teren policji

Będzie nowa komenda - miasto dało teren policji
fot. KPP Bolesławiec Prezydent Miasta Piotr Roman i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski w obecności notariusza podpisali akt na darowiznę działki pod budowę nowej komendy.
istotne.pl policja, komenda

19 października w bolesławieckim Ratuszu odbyło się podpisanie aktu notarialnego dotyczącego przekazania działki pod budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Nowa siedziba dla bolesławieckich policjantów powstanie w Bolesławcu przy skrzyżowaniu ulic Cieszkowskiego i Modłowej. Na gruncie, o powierzchni blisko 1 ha, przekazanym przez władze Bolesławca, zostanie wybudowana nowoczesna komenda.

Dokument potwierdzający przekazanie gruntu podpisali Prezydent Miasta Bolesławca Piotr Roman i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. W formalnym przekazaniu działki uczestniczył również Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu insp. Henryk Stefanko.

Nowa komenda powstanie w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji przewidzianego do realizacji w latach 2017–2020. Program ma na celu stworzenie jednolitego standardu pomieszczeń w strefie obsługi obywateli oraz w strefie służbowej komend powiatowych, miejskich i rejonowych, a także komisariatów Policji.

KPP Bolesławiec/ii