Rozpoczęły się rozgrywki ligi powiatowej

Rozpoczęły się rozgrywki ligi powiatowej
fot. Lucjan Soleniec Tegoroczna piąta edycja Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji zgłosiło się 30 drużyn, z czego 10 zagra w pierwszej, a 20 w drugiej lidze.
istotne.pl piłka halowa

W sobotę rozegrano pierwszą kolejkę I ligi. Provita pokonała Wartę 3:2. Car-Bon zwyciężył z Ceramiką 4:0. BZM Cieśla uległ Zbyszko 7:1. Nie odbył się mecz pomiędzy Policją i Zhenderem. Sędziowie uznali, że to spotkanie walkowerem wygrała drużyna Zhendera. W ostatnim meczu Bader pokonał Reno 8:5.

System rozgrywek I ligi

System rozgrywek I ligi uległ małym modyfikacjom. W pierwszym etapie zmierzą się zespoły na zasadzie każdy z każdym. W drugim etapie zespoły, które po etapie pierwszym zajęły miejsce 1-4, zagrają ze sobą po raz kolejny. Drużyny, które po etapie pierwszym uplasują się na miejscach 5-6 kończą rozgrywki.

Ostatnie cztery zespoły po etapie pierwszym rozegrają między sobą kolejną serię spotkań. Do końcowej tabeli zaliczać się będą wszystkie punkty i bramki zdobyte w pierwszym i drugim etapie. Trzy ostatnie zespoły opuszczają pierwsza ligę, drużyna zajmująca ostatecznie miejsce siódme, rozegra baraż o utrzymanie się w pierwszej lidze z odpowiednim zespołem ligi drugiej.

System rozgrywek II ligi

W pierwszym etapie rozgrywki prowadzone będą w systemie każdy z każdym. Po tym etapie zwycięzcy dwóch grup uzyskują bezpośredni awans do ligi pierwszej. W etapie drugim, zespoły, które zajęły miejsca od czwartego do ostatniego, kończą rozgrywki.

Drużyny z miejsc 2 i 3 rozegrają między sobą mecze według klucza A2-B3, A3-B2. Zwycięzcy tych spotkań uzyskują awans do pierwszej ligi, pokonani stoczą ze sobą bezpośredni pojedynek, którego zwycięzca zagra mecz barażowy o awans z siódmym zespołem ligi pierwszej. Wszystkie mecze w etapie drugim będą trwały 2 x 20 minut.