Udany debiut BTS Elektros w Bolesławcu

Udany debiut BTS Elektros w Bolesławcu
fot. Gerard Augustyn Dzięki punktowi zdobytemu w meczu z SPS Chrobry Głogów „Elektryczni” awansowali z 7 miejsca na 6 w czwartej grupie II ligi.
istotne.pl siatkówka, bts elektros

W sobotę 8 października nasi siatkarze – po raz pierwszy w nowym sezonie – zaprezentowali się przed własną publicznością. „Elektryczni” podjęli lidera drugoligowej tabeli – SPS Chrobry Głogów. I niewiele brakowało, a doszłoby do sensacji. W pierwszej partii beniaminek uległ doświadczonym drugoligowcom 21:25. Ale już w drugim secie siatkarze z Miasta Ceramiki pokazali, że ich awans do II ligi nie był dziełem przypadku. Tę odsłonę wygraliśmy do 22.

W trzecim secie znów górą była ekipa gości (przegraliśmy 18:25). Co ważne, w połowie tej odsłony kontuzji barku doznał Artur Sławnikowski, rozgrywający i kapitan „Elektrycznych”. Zastąpił go Jakub Koncewicz. Nasz zespół pokazał niesamowity charakter i… wygrał czwartą partię do 21, doprowadzając do tie-breaka, w którym, niestety, ponownie lepsi byli siatkarze Chrobrego (15:9).

– To był trudny przeciwnik. Cieszymy się z historycznego punktu w debiucie, teraz może być już tylko lepiej – komentuje Jacek Łuczkowski, szef Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. – Przegraliśmy brakiem doświadczenia – mówi Marcin Sobczyszyn, trener „Elektrycznych”. – W tie-breaku zaczęliśmy tracić punkty, zespół z Głogowa nam odjechał, a w tak krótkim secie trudno jest odrobić straty. Ale podjęliśmy walkę z mocnym zespołem, który ma naprawdę wysoki budżet i klasowych zawodników. Siatkarze Chrobrego na pewno są bardzo zaskoczeni. Wydaje się, że przyjechali do Bolesławca po pewne 3 punkty, ale nam w dwóch setach udało się zagrywką odrzucić ich od siatki. Cieszymy się z historycznego punktu. Nie będę ukrywał: każdy punkt jest na wagę złota.

– Cały zespół zasługuje na pochwałę – dodaje M. Sobczyszyn. – Jestem im wdzięczny za to, że podjęli walkę i nie wystraszyli się bardziej doświadczonych zawodników, którzy byli po drugiej stronie siatki.

Dzięki punktowi zdobytemu w meczu z SPS Chrobry Głogów „Elektryczni” awansowali z 7 miejsca na 6 w czwartej grupie II ligi. Nasi zagrali w składzie: Mateusz Świerzewski, Wojciech Nitecki, Artur Sławnikowski, Rafał Wójtowicz, Damian Śliwiński, Dariusz Tkaczuk, Filip Michalewski, Jakub Koncewicz, Łukasz Mesjasz, Robert Walkowiak, Maciej Jaroni, Paweł Kozłowski, Kamil Razik i Przemysław Mszal.

Wyniki pozostałych meczów 2 kolejki:

  • Sobieski Żagań – Volley Żarów 3:0
  • AZS UAM Poznań – Olavia Oława 3:2
  • Astra Nowa Sól – Gwardia Wrocław 3:0
  • Bielawianka Bester Bielawa – AZS UZ Zielona Góra 3:1.