BTS Elektros: Bez punktu w meczu z AZS UZ Zielona Góra

KU AZS UZ Zielona Góra vs BTS Elektros Bolesławiec 3:1
istotne.pl 0 bts bolesławiec

W sobotę 15 października „Elektryczni” zmierzyli się na wyjeździe z ekipą KU AZS UZ Zielona Góra. Bolesławianie zaczęli znakomicie, wygrywając pierwszą partię do 21. W drugim secie w szeregi siatkarzy z Miasta Ceramiki wkradło się rozluźnienie, co skwapliwie wykorzystali akademicy, uzyskując aż 8-punktową przewagę. Wówczas podopieczni Marcina Sobczyszyna pokazali charakter i ambitną grą wyciągnęli wynik na 24:24. Chwilę później, po zagrywce Dariusza Tkaczuka, piłka balansowała na taśmie i, niestety, spadła po naszej stronie. (Gdyby spadła po stronie zielonogórzan, zyskalibyśmy punkt i piłkę setową, a losy tej odsłony mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej). Tę partię przegraliśmy na przewagi 24:26.

Za sprawą wygranego seta akademicy nabrali wiatru w żagle i kolejne dwie odsłony wygrali do 21 i 20. – Szkoda straconych punktów w Zielonej Górze, bo BTS Elektros był równorzędnym przeciwnikiem dla ekipy akademików – komentuje Jacek Łuczkowski, szef Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego.

Zwycięski team zagrał w składzie: J. Kupisz, M. Januszewski, R. Wróbel, M. Tarnowski, M. Matusewicz, P. Kępski (K), J. Ryba, M. Drupka, O. Wiśniewski, W. Kozik, D. Buła, K. Biczyk, J. Nowakowski, W. Zasowski. „Elektryczni”: Mateusz Świerzewski, Wojciech Nitecki, Filip Michalewski, Damian Śliwiński, Dariusz Tkaczuk, Jakub Koncewicz (K), Łukasz Mesjasz, Robert Walkowiak, Maciej Jaroni, Paweł Kozłowski, Kamil Razik.

Wyniki pozostałych meczów 3 kolejki:

• Gwardia Wrocław vs Bielawianka Bielawa 1:3 (15:25, 25:21, 20:25, 24:26)
  • Olavia Oława vs Astra Nowa Sól 3:2 (23:25, 27:25, 25:20, 21:25, 15:11)
  • Volley Żarów vs AZS UAM Poznań 0:3 (22:25, 17:25, 26:28)
  • Chrobry Głogów vs Sobieski Żagań 1:3 (16:25, 25:17, 22:25, 20:25).

Warto dodać, że w sobotnim spotkaniu w szeregach „Elektrycznych” zabrakło kapitana i rozgrywającego bolesławieckiej ekipy – Artura Sławnikowskiego, który w meczu z Chrobrym Głogów doznał kontuzji barku. Zastąpił go drugi rozgrywający BTS Elektros Jakub Koncewicz. W przyszłą sobotę (22 października) „Elektryczni” podejmą obecnego lidera tabeli czwartej grupy II ligi – Sobieskiego Żagań, który jak dotąd wygrał wszystkie mecze, tracąc zaledwie jednego seta. Mecz odbędzie się w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 (ul. Jana Pawła II) w Bolesławcu. Początek o 17:00. Wstęp wolny.