„Mechanik”: Siatkówka łączy pokolenia

„Mechanik”: Siatkówka łączy pokolenia
fot. Gerard Augustyn W turnieju udział wzięły trzy ekipy: nauczyciele, obecna siatkarska reprezentacja szkoły i absolwenci.
istotne.pl siatkówka, zsm

W piątek 7 października w sali gimnastycznej bolesławieckiego Zespołu Szkół Mechanicznych po raz drugi odbył się wyjątkowy turniej siatkówki. Na parkiecie znów spotkały się trzy siatkarskie pokolenia: nauczyciele „Mechanika”, obecna reprezentacja szkoły i jej absolwenci, którzy jakiś czas temu reprezentowali placówkę w rozgrywkach siatkarskich. (Ci ostatni zostali uhonorowani pucharami za sukcesy z lat 2000–2001; wręczył je nauczyciel WF-u Janusz Filipek).

– Po raz drugi udało nam się spotkać i rozegrać miniturniej z okazji Dnia Nauczyciela – mówi „ii” Krzysztof Mosiądz z teamu absolwentów. Warto dodać, że szeregi tej ekipy zasilił świeżo upieczony absolwent „Mechanika”, który w ubiegłorocznym turnieju grał w drużynie uczniów.

Najlepszy okazał się zespół absolwentów. Drugą lokatę zajęli obecni siatkarscy reprezentanci „Mechanika”. – Mam nadzieję, że ta tradycja będzie kultywowana w kolejnych latach – dodaje Krzysztof Mosiądz.