Pobił konkubinę na śmierć. Powiesił się w areszcie

Pobił konkubinę na śmierć. Powiesił się w areszcie
fot. www.sxc.hu (zoob) Podejrzany o pobicie swojej partnerki ze skutkiem śmiertelnym Tomasz Ch. trafił do aresztu, gdzie się powiesił.

Tomasz Ch., który na wniosek Prokuratury Rejonowej we Lwówku Śląskim został tymczasowo aresztowany, powiesił się w areszcie. Informację tę potwierdził serwisowi Istotne.pl Marcin Piekarski, tamtejszy prokurator rejonowy. Postępowanie w sprawie śmierci Ch. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaniu. Śledztwo lwóweckiej prokuratury zostanie umorzone.

Przypomnijmy: do tragedii doszło w czwartek 6 października we Lwówku Śląskim. W jednym w mieszkań odbywała się libacja alkoholowa, w trakcie której do sprzeczki i rękoczynów pomiędzy ok. 40-letnim Tomaszem Ch. i jego młodszą konkubiną. Kobieta z licznymi śladami pobicia znalazła się na klatce schodowej. Ratownicy próbowali ją reanimować. Bezskutecznie. Pokrzywdzona zmarła w wyniku doznanych obrażeń.

Sekcja wykazała, że ofiara doznała obrażeń jamy brzusznej. Ze wstępnych ustaleń biegłych wynikało, że tak naprawdę oprawca mógł zadać jeden mocniejszy cios. I że kobieta żyłaby, gdyby udzielono jej pomocy nieco wcześniej.

Co więcej, podejrzany był dobrze znany policji. Od jakiegoś czasu znęcał się nad swoją konkubiną. (Na lwóweckim forum napisano, że wiedziało o tym pół miasta). Tyle że za każdym razem kobieta odmawiała złożenia jakiegokolwiek zawiadomienia.

Tomaszowi Ch. groziła kara do 12 lat więzienia.