Pasieka Andrzeja Niewiadomego z naszego powiatu najlepsza na Dolnym Śląsku

Pasieka Andrzeja Niewiadomego z naszego powiatu najlepsza na Dolnym Śląsku
fot. Powiat Bolesławiecki Komisja uznała pasiekę Andrzeja Niewiadomego za najlepszą w całym województwie.
istotne.pl konkurs, pszczelarz, powiat bolesławiecki, andrzej niewiadomy

Pod koniec września odbyło się XVII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie. W czasie święta rozstrzygnięty został konkurs na Wzorową Pasiekę Dolnego Śląska, z regionu jeleniogórskiego i legnickiego. Głównym celem konkursu jest zwiększenie stanu pogłowia pszczół oraz poprawa stanu zdrowotności i higieny istniejących pasiek i gospodarstw pasiecznych.

Komisja (w składzie: Waldemar Kudła ze Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, Małgorzata Stempniak z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Patryk Waloszczyk z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze) uznała pasiekę Andrzeja Niewiadomego za najlepszą na Dolnym Śląsku.
Zwycięzca, który swoją pasiekę prowadzi od 1998 roku w powiecie bolesławieckim, otrzymał złoty medal i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Bolesławieckiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Dolnośląską Izbę Rolniczą. Co więcej, zdobywca pierwszego miejsca otrzymał przechodni proporzec Wzorowej Pasieki Dolnego Śląska.

Jak mówi Andrzej Niewiadomy, dawno temu kolega namówił go do pomocy przy pszczołach i... stało się to jego pasją, sposobem na życie. Jako były prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bolesławcu wraz z kolegami odbudował strukturę organizacyjną Koła, pozyskując między innymi pieniądze na sztandar. W pracy przy pasiece pomaga mu żona. – Pasieka przy leśnym strumyku to nasza perełka – mówi zwycięzca. – Nasze pracowite pszczoły przynoszą nam smaczne miody wiosenne wielokwiatowe, akacjowe i lipowe.

– Jestem dumny, że troskliwość, jaką wkładacie w pozyskiwanie produktów pszczelarskich, estetyka oraz wygląd pasieki dają państwu tyle satysfakcji, promując jednocześnie nasz Powiat Bolesławiecki – powiedział wicestarosta bolesławiecki Marian Haniszewski. – Cieszę się również, że wyróżnienia, jakie otrzymali panowie Zbigniew Karp z Nowej i Józef Gumięga z Brzeźnika, stanowią kolejny sukces powiatowy.

Pasieka Andrzeja Niewiadomego z naszego powiatu najlepsza na Dolnym ŚląskuPasieka Andrzeja Niewiadomego z naszego powiatu najlepsza na Dolnym Śląskufot. Powiat Bolesławiecki

Powiat Bolesławiecki/ii